» Poradna » Počítačové sítě

Wifi router

Zdravím mám optický internet od T-m 250Mbs. Dostal jsem od ni Wifi router Huawei Echolife hg8245h, ale na wifi těch 250 nenaměřím maximálně 50Mbs. Na kabelu to je v pohodě, ale na kabel mám připojenou jen TV a stolní PC. Zkoušel jsem najít nějaké info o tomto routeru, ale moc jsem toho nenašel a obzvlášť ne jakou rychlost na wifi zvládá. Zajímalo by jestli je nějaký router který se alespoň této rychlosti na wifi přiblíží?.. Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Zapomeň. Dobrou noc..

Ale jo. 50 Mbs je fakt málo. Wifi modul v routeru bych z toho nevinil, za sníženou rychlost může skoro vždy zarušené prostředí. Vezměte ten aparát a dva kompy, zajeďte do lesa s centrálou, jeden komp připojte na drát, druhý na wifi a spusťte mezi nimi iperf. Pak uvidíte, co to železo reálně zvládá.

50 Mbit je akorat. Ono ani zarusene pasmo to nemzsi byt. Staci se kuknout jakou linkovou rychlisti je zarizeni k rouzeru pripojeno. Protoze 300Mbit na eNkouvou sit jsou marketingove kecy. Takze musi kuknout jakou rychlosti je jeho wifi zarizeni pripojeno a uvidi.

Zkuste si to. Stejný router, stejné koncové zařízení. Jednou měřte v paneláku na sídlišti plném wifin podruhé někde na dědině. Pokud ten router má rozumná střeva, na Nku se v nezarušeném prostředí prostě přes 100 Mb/s dostat musíte. Nezarušené znamená nejen bez dalšich wifin, ale i bluetooth provozu (etc.) a s jedím připojenym klietem. Že je ta stovka reálná si vygooglíte i z nezávislých testů na netu. Co vám ukazuje nominál v systému (Takze musi kuknout jakou rychlosti je jeho wifi zarizeni pripojeno a uvidi) je jen tabulková hodnota.

Vim, ze wifi smog dokaze divy a uplne wifi zablokovat a ruseni je brutal, ale tazatel nameril 50Mbit,to v zarusenem prostředí je nemyslitelne. 50Mbit odpovida linkove eychlosti 66-72Mbit,kterou se normalne telefony a ntb pripojuji na eNkove site. Mam to odzkousene a neboj, delam cca 15 let v branzi, tak vim. A take zalezi na protistrane, pokzd ma tel a ntb ci cim se pripojuje jen jednu ci dve anteny tak tech 50Mbit je uplne pohoda. A porad rikam, at se podiva jakou rychlosti se mu zarizeni pripojilo. Ja treba pouzivam mtiky a zarizeni s wrt, a tam je to ukazane uplne presne. Me nemusis poucovat. Jo pokud by mel druhe zarizeni, napr ntb s full eN a 3 anteny tak by se mohl dostat pres 100Mbit,ale obyc ntb/tel to proste NEMA.

Mike.M: Vlastně souhlasím. Stejně tipujeme, protoźe ani jeden nevíme jakým zařízením se k síti tazatel připojuje. Z wifin nemám žádnou certifikaci, ale úplný blbosti snad nemelu. Zkušenost mě ale naučila nevěřit nominálu a tak to radši iperfnu. Vhodnou kominací zdroje/cíle se dá zjistit víc o propustnosti celého routříku. Driver sice ukáže rychlost na jakou si myslí, že jede, ale jak u toho zjistím 60% ztrátovost, můžu se mu leda vychechtat.

Stratovosť zisťovaná podľa iperf môže byť zaťažená veľkou chybou merania. wifi prenáša okrem datových rámcov aj kontrolné a managament rámce, ktoré iperf nevidí.

Nielen router musí mať rozumné střeva keď už sme pri tom. Tiež je potrebné vedieť ako wifi naladiť tak, aby fungovala čo najrýchlejšie. Môžem dať príklad mojej wifi. Najlacnejšia šunka tplink741nd oproti ďalšej sunke USB wifi Tenda W311U+ strčenej do stacionárneho PC. Prenos v rámci domácej siete wifi cez tri steny na vzdialenosť 15m bratru 90 Mbps. Rušenie také stredné zhruba 8-12 sietí.

nahodou tplink 741 a 841 takovy sunky nejsou.. Pokud se tam nahraje fw OpenWrt tak je z toho hra na uplne jinym hristi (skoro bych se nebal rick i jinej sport ) Roky to pak netreba restartovat a stabilne to obslouzi mensi firmu.

74x,84x 94x s wrt uplne parada, ale 8MB pameti malo na instalaci dalsiho sw, ale 1043 v1 mi na wrt bezi 6 let a jen jednou se menil adapter. Bezi mi na nem openVPN client a nevim o nem. Jen z wrt 10.03 BarierBaker jsem flashoval 18.xx na dalku.

=> nahodou tplink 741 a 841 takovy sunky nejsou...Ja viem, preto som tak napísal. Ovšem existuje ešte podstatnejšia vec ako sú rozumnejšie střeva a tým je samotný ovládač pre tie střeva a to jak v tom routri, tak na počítači. Ja som wrt prefleshoval naspäť na originál. Čo sa týka fungovania wifi nezistil som žiadnu výhodu. Na wrt mi nefungovali kanály 12 a 13 a to ani vtedy keď som nastavil správny región.

Vzhledem k tomu, že ten router umí jen pásmo 2,4GHz, tak jsi dosáhl více než dvojnásobné rychlosti, než jakou bych očekával. Pokud chceš vyšší rychlost, přejdi na 5,4GHz. Tam se můžeš reálně dostat na skoro na 150Mb/s.Hodně brzdí také klient, který takové rychlosti nemusí zvládat.Prostě kabel je kabel.

No asi jsi mel na mysli 5GHz pasmo, oznaceni 5,4 se nepouziva. dle normy podporovane wifi AP a zarizenimi, poctu streamu a sirky kanalu lze bez problemu jit i za tech 150Mbit. V łokalni siti nemam problem blizit se 750-800Mbit a t8m padem i prez wifi plne vyuzit 200/200Mbit pripojku

Pochybuji, že tazatel bude mít zařízení schopné pracovat rychleji, než 300Mb/s, čili download 150Mb/s.

To je ale ciste jen hadanj, jaka zarizeni pouziva neuvedl, kazdopadne pouze 2,4GHz pasmo u relativne noveho zarizeni je docela vysmech

No... V technických spef. má jasně napsáno, že WIFI b/g/n, 2.4 GHz. :D A wifi měříš čím?

Tvoja otazka mi pripomina: obul som si pneumatiky z auta, ale nezabehnem maximalnu rychlost doporucenu vyrobcom pneumatik. Ked sa budes pripajat nejakou picovinou podporujucou nejaky stary wifi standard, tak sa necuduj.

S timhle routerem to lepsi nebude. Nejen ze je to kram, ale jeste stary. Tudiz je celkem uspech, pokud jste z toho opravdu vytahl tyhle hodnoty.Reseni je snadne: Koupit poradny moderni router. A bacha - na tyhle rychlosti to chce neco lepsiho nez srandakrabicku "za tri sta".

No v tomto pripade spis to ONT dat do bridge rezimu a za nim zapojit bud vlastni all-in-one krabicku (neboli wifi router) a nebo lepe, podle dispozic domu/bytu slusnou lokalni sit (samostatne router, switch a wifi AP).