» Poradna » Web a internet

WiFi router

Dobrý den,jaký mi doporučíte WiFi router do 2000,- Kč se slušným pokrytím a kvalitou signálu. Bude v domě na půdě cca 7m nad zemí a rád bych aby pokryl i okolní zahradu 900m2.

Odpovědi na otázku

zadny, takovy bych taky chtel, navic ti jeden takovouhle plochu slusne nepokryje

Na to zapomeň, budeš râd, když jedním routerem pokryješ ten dům a i tam už budou určitě místa bez signálu. Problematické je už to umístění na půdě. V přízemí bude signál špatný.

Takový neexistuje :(

Dej ho do chodby nebo místnosti s výhledem na zahradu, pak máš šanci.

Pokrytí celého baráku a tak velké zahrady ???? Naivko :)

s tak malým rozpočtom budeš rád, ak len v dome chytíš všade signál. dalo by sa ešte uvažovať o dvoch routeroch, jeden v dome, druhý na záhrade niekde efektne skrytý, ale neblokovaný a spojené jedným káblom, ktorý ľahko aj spolu s napájaním zakopeš...

Nejde ani o 900m2, ale o vzdalenost. Pokud je zahrada 20m siroka a 45m, dlouha, nebude tech 45m problem, pokud tam nebude moc stromu.Problem bude ale s pokrytim prostoru pod pudou, signal se siri ve valci kolem anteny, ne v kouli.

Mat na pude router, no neviem neviem. Ako poznam pudy, tak tam je kopec prachu, spiny od vtakov, prilis horuco v lete (aj viac ako 45 stupnov). No a v zimnych mesiacoch vlhko. Tam by som nejaky super spickovy a drahy router nedaval. Max nejaku sunku za 300.

Ja tam mam asi 5let tplink 1043ND v1 a slape jako hodinky porad. v lůete 60°C, v zime i minus. a jen cekam kdy mi to odejde. Jinak jedno zarizeni je opravdu blbost. Alůe do 2tis kupis 3 po 700,- treba TP Link 841N, pripadne ND kupis a k tomu smerovou antenu, kterou das za okno aby smerovala na zahraduhttps://www.alfa.cz/basket.phptakze ten s ND das nekde a napojis na nej antenu, nastavis jako AP. ostatni porty mas jako bonus switch. a do kazdeho patra jedno.

Mám roky na půdě (v létě horko, v zimě mráz) levný ZComax za pětikilo. Leží tak někde v prachu, ani nepamatuji, kdy jsem ho naposledy viděl. Stále běží perfektně.

Přemýšlím jestli takto nevznikají ty "shořelé domy, kde začalo hořet závadou na elektroinstalaci".

Dům je nový, půda zaizolovaná, nemá se tam z čeho prášit a na zahradě rozhodně žádné velké stromy neplánujeme. Na půdu jsem koupil router za 800,- s dvěma 9 dBi anténami, do spodního patra jsem dal ten starý jako repeater a nemám si na co stěžovat, funguje to opravdu slušně.