» Poradna » Mobily

Wifi router s Usb portem

dobrý den,dá se využít místo NAS (jako uložiště sítového přehrávače)router s Usb portem?aníž by trpělo na kvalitě přehrávání ,flac ve HI-REZ (96/24) zHDD , k tomuto routeru připojené přes onen USB port?sitový přehrávač by byl propojen s routerem přes LAN...děkuji za odpověd..

Odpovědi na otázku

Teoreticky ano, ale v praxi nepoužitelně pomalé. Doporučuji si koupit spíš nějaký NAS, tohle bývá šíleně pomalé...

chci jen tahat data(Hudbu) z Hdd do sítového přehrávače..nebudu nic stahovat na Hdd...týka se to i tehle varianty?

jde o to=pc je v jiné místnosti než aparatura a sitový přehrávač...nebudou nic stahovat ,jen aby přehrávač měl přístup k HDD...ted hraju přimo z USB Flash a NAS je finančně náročnějsí...

Na streamování hudby s rezervou dostatečné.

určitě mi poradíte,ještě je to pro mne velká neznámá...měl bych zvolit router s usb 3.0,2.0,nebo je to jedno?zatím se mi jevi jako vhodný TL-WDR1043ND...děkuji za odpověd..

3.0 by mělo být určitě rychlejší, ale opět, na streamování hudby bohatě stačí 2.0. Taky je otázka, jestli ten externí disk má USB 3.0

mám dva externí disky a ten ,co chci v routeru využít, je koncipován jako 3.0.i kompatibilní s USB 2.0....

Bez problému. Akorát nevím, jestli router utáhne napájení disku.

A jaký ty tvé videa mají datový tok? Počítej, že router zvládne z USB-disku dodávat tak 25 Mbit za vteřinu (některé více, některé i méně). Datový tok bývá videa většinou menší, tedy streamování videa to zvládne, ale v každém případě kopírování souborů na ten disk přes síť je děsně pomalé.

Flac není video, ale audio. Takže by to mělo stačit s velkou rezervou.