Wifi router nefunguje

Dobry den,mam problem s wifi-routerom TPL-Link typ TL-WR741ND wireless 150Mbps. Skoro normalne bezal, len sem-tam nejake to spomalenie. Ale naraz sa "odmlcal" a bolo. Skusal som reset ale nic. Vypnut z elektriny ale nic. Radil som sa so znamym a nevedel si rady. Stav na kontrolkach je takyto: 1. zlava zrejme Power svieti stale. 2. zlava zrejme Settings blika. 3. zlava svieti asi Net. No a nakoniec svieti este 2. kontrolka zlava. Mozete mi nieco poradit? Router nie je novy a bol kupeny "z duhej ruky". Asi nie najlepsi napad....Vopred dikVlado

Odpovědi na otázku

Vypni jej , zatlač drátek z kancel. sponky (nebo něco podobného) do dírky pro reset a router zapni. Počkej 15 vřeřin a drátek vyndej. Měl by se provést reset do továrního nastavení. A mělo by to zase fungovat, pokud ovšem nebyl router nastaven nějak jinak pro potřeby poskytovatele připojení.Anebo kup za 432 kaček nový.

Pri tých "kontrolkách" máš predsa grafické znaky, ktoré označujú, čo indikujú - zober si návod (alebo tu si prečítaj https://najdinavod.sk/navod-na-tp-link-tl-wr741... - strana 2) alebo http://static.tp-link.com/res/down/doc/TL-WR740N_V5... str.14 - popísaný význam , pretože si to popísal ako taký Hotentót... 1. zľava, 2.zľava, 3.zľava, 2.zľava....1. má svietiť trvale (Power), 2. (System) má blikať, 3. (WLAN) svieti =WiFi, a pokiaľ si myslel 2. (WAN) zprava - tak to je WAN (Wide Area Network) - teda internet zvonku prichádzajúci.Teoreticky - WiFi by ti malo bežať. Ak nemáš pripojený žiadny kábel (LAN) tak nebude ani jedna kontrolka LAN svietiť

Popisal som to ako laik, ktorym som, co uz. Snazil som sa popisat aspon nieco, co by dalo nejake info na to, aby sa snad dalo aj na dialku odhadnut o aky problem moze ist. Diky za navody, prestudujem odskusam.

I laik najskôr HĽADÁ na internete, ŠTUDUJE návody.... a keď je vedľa ako jedľa - tak potom si pýta radu. Ty si ani nehľadal, ani neštudoval, nečítal.

mam problem s wifi-ruter TP-LINK-EDCCOE neviem sa prihlasit