Wifi Router kolem 2000kč

Ahoj, jelikož mi asi dosloužil Wifi Router(nechce odesílat lan signál) tak mám v plánu koupit nový. Potřebuji aby měl Wifi 2.4 a 5Ghz a hlavně fuknci na omezení odesílaných dat, tzn. abych mohl nejlépe podle MAC adresy určit zarízením v domácnosti maximálni Down a UP.Do cca 2000kč. Díky

Odpovědi na otázku

maximalni co ?

Omezení maximálního uploudu a downloudu ke konkrétnímu zařízení.

Běž do nějakého e-shopu a tam si to sám najdi. Tady to za tebe nikdo dělat nebude!!

Projdi si fóra a starší dotazy tady na poradně. Výběr routeru se tu řeší pětkrát týdně. Není důvod, abys plevelil poradnu dalším dotazem na stejné téma.

hlavni je aby umel vsechny protokoly aby se pak nestalo ze neco nejede taky by mel umet ssh na aukru koupis dobre treba juniper ssg5 za dobrou cenu jede dobre

to je teda hruza radsi bych vzal ten juniper linksys je china !

Pro jistotu se zeptám: nemáš teď wifi-router značky Zyxel nebo ADSL modem s wifi Zyxel/TP-link/Edimax? Těm teď shodou okolností přestávají po napadení z internetu fungovat LAN-porty.

No je to zajímavé, včera asi kolem 17:00 z ničeho nic přestal fungovat LAN. Wifi jede normálně jen LAN ne. Bohužel si nejsem jistý zda to není síťovkou v PC protože to nemám jak vyzkoušet. Po tom co jsem pro jistotu přeinstaloval Winy, tak u PC nefungovala síťovka, tak jsem PC přeinstaloval po 2. kdy konečně vše jelo ale dnes co jsem komp zapl a zapojil net přímo ze zdroje do PC net jel. Po stažených aktualizacích a následném restartu kompu net opět nenaskočil a chovalo se to stejně jako kdyby to bylo zapojené přes ten asi nefungující Router.(psalo to :adaptér připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu ip) Je možné že to sere i vadná aktualizace. Tak jsem znova přeinstaloval Winy protože jsem v nich různým zkoušením udělal bordel a net opět jel. Jenže po zapnutí PC a zobrazení loga UEFI mi to psalo chybu disku a jeho obnovu i když byl komp čistě nainstalován. Tak jsem se s prominutím nasral a zresetoval jsem bios, naformátoval disky. Začal vytvářet oddíly u čisté instalace Winu a z nějakého důvodu mi to místo(install ze stejného DVD na stejnou konfiguraci PC) 1 oddílu navíc který si vytváří win sám dělalo 3 různé a já netuším proč. Nyní internet jede a já opět stahuji aktualizace a doufám že se nejedná o nějakou vadnou aktualizaci ze včera...

Jo a router je D-Link DIR-815

Zkus ho vyresetovat do továrního nastavení.

To jsem samozřejmě dělal. Jak ručně pomocí tlačítka tak i v menu Routeru. Přehazoval jsem i výstupy i lan káble a nic nepomohlo. PC se k Routeru připojí ale píše veřejná omezená síť. Přes PC se ani nedostanu do menu routeru, musím to dělat vše přes wifi pomocí telefonu. Já jen doufám že není něco blbě s PC...