» Poradna » Počítačové sítě

Wifi router a jeden pocitac

Dobry den,
Jeden hodne laicky dotaz. Mam poskytovatele internetu pres kabel.Bohuzel pripojeni do domu je privedeno do garaze. Mam zatim jedno PC s vyhledem ze ho doplni ntb. Koupil jsem si proto wifi router a bezdratovy usb adapter od Belkin(vse mozna unahlene). Ma predstava byla ze WIFI router pripojin na modem poskytovatele a jedine PC ktere tu mam pak pres bezdratovy USB adapter pripojim k WIFI routeru a tudiz nebude treba tahat sitovy kabel z garaze do pokoje a pozdeji se budu moci pripojit pres dalsi dokoupeny USB adapter k siti. Vsude v diskuzich ale vidim ze minimalne jedno PC je pripojeno k WIFI routeru sitovym kablem a zbytek, povetsinou ntb se pripojuji jiz pres wifi. Je vubec mozne provozovat jeden pocitac, ktery se pripojuje pres USB adapter bezdratove k WIFI routeru bez jakychkoli dalsich prvku?

Odpovědi na otázku

Ano.

Souhlasím. Ano, je to možné.
Možná ale bude nutné router nejdřív připojit kabelem k počítači a nastavit vlastnosti WiFi sítě (popř. ji alespoň zapnout) a poté připojit router k modemu. To ale záleží na značce a na továrním nastavení.
Za zamyšlení by asi také stála vzdálenost garáže (resp. routeru) od připojených zařízení - PC, NB, ... aby nehrozilo výrazné zpomalení připojení kvůli nedostatečné síle signálu.

Diky vsem-jiz to funguje----v garazi wifi router pripojeny k kabelovemu modemu providera a v obyvaku jedno PC s USB adapterem-propojeno a nikde ani metr kabelu