» Poradna » Web a internet

Wifi router - dosah signálu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli má instalace routeru vliv na dosah signálu. Koupil jsem si router asus RT-N10 a u všech jeho recenzí a informací se dozvídám že dosah je velmi dobrý, třeba přes celý rodinný dům apod. ale mně nedosáhne signál v bytě z obývacího pokoje do dětského pokoje cca. 11metrů. Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Metry nejsou všechno. Wifi byla navržena na PŘÍMOU viditelnost. Jasně, všichni to chtějí provalit přes stěny...Nastav to do módu g, který chodí přes zdi lépe než n.

Mohl bych se zeptat jak nebo kde se to nastaví??

je to popsano v manualu, to je ta brozurka, nebo cd, ktere je pribaleno v krabici a vetsinou se vyhazuje

Také je vhodné vybrat kanál, který není zarušený.

Mám stejný router a právě řeším jestli je možné u něj vyměnit anténu z důvodu slabého signálu ze stejného důvodu. (Z dokumentace sem to nevyčetl) nebo jestli mám zvolit jiné řešení - repeter, powerline...

Příště zainvestuj vícKdyby sis koupil pořádný router, nemusíš řešit sílu signálu

nekecej...