» Poradna » Počítačové sítě

Wifi repeator

Zdarvim. Koupil jsem wifi repeator. Mam problem s propojenim. Mam adsl modem od O2 zte. Kdyz pripojim repeator,tak sit najde,vytvori novou,ale pak prrs tu novou sit nejde internet. Kdyz to udelam na kabel jako AP tak funguje vse na 100%. Nemate nekdo radu,aby to slo jen bezdratove. Prijem a vysilani. Dik moc

Odpovědi na otázku

Propojeni kabelem je spravne reseni nech to tak...

No to jsem si mohl koupit zrovna router.prave se mi nechce tahat kabel. Mam jeste jeden repeator ten jede v pohode,ale ten novy ma 5G. Tak nevim kde je chyba v tom novem

5G? To asi těžko. Každopádně je to blbost, pokud chceš aby to dobře fungovalo, tak překonej svoji vrozenou lenost a natáhni kabel. Mimochodem, není to žádný, repeator.

Tim 5G jsem myslel wifi. Mozna jsem to spatne napsal repeator je 2,4Ghz/5Ghz. Zkousel jsem to pripojit i pres WPS ale porad stejne. Wifi to nacte udela novou sit a net nejde

-> Wifi to nacte...To myslíš akože počítač načte to wifi z toho repeatera keď píšeš, že internet nejde?

Ano nactu sit jakou opakovac udelal,ale uz asi nekomunikuje s routerem.

Správny postreh. To, že nejde internet bude najskôr tým, že sa ten repeater nespojil s modemom. To, že sa nespojil, môže byť zapríčinené slabým signálom, alebo signálom síce silným, ale zarušeným.

k čemu by ti byl druhej router ? ty potřebuješ mít doma dvě různý sítě z jinou adresací ? Repeater je nesmyslný a často nefunkční řešení který zpomaluje wifi na polovinu (v případě že funguje). Jediný rozumný a funkční řešení je připojit druhý wifi ap kabelem a umístit na vzdálenější místo kde už není signál.Případně postupovat podle návodu toho zařízení který sis koupil..

Protoze ten starsi repeater nemel 5ghz wifi. Sel jsem presne podle navodu. Zkousel jsem to i pres WPS a nic

a ten novej tajnej repeater má 2,5 i 5GHz ? jakou síť vlastně chceš rozšířit ? Modem od O2 má 5Ghz wifi ? Pokud jo tak si uvědom že pro signál 5GHz je často problém první zeď nebo jakákoliv přepážka..

V takhle dobaszlene diti je ti dtejne 5GHz pasmo k nicemu

Jenom se ptam jestli nemuze byt nekde problem v roteru od O2 model ZTE

problem je v tom, ze repeater je picovina, ked naozaj objektivne nemozes tahat kabel (nie ze sa ti nechce) tak powerline s wifi. To pichnes do elektriny krabicku, napojis na "stary router" a druhu krabicku s wifi pichnes do elektriny tam, kde nemas signal, a budes mat (dasliu wifi siet).

To je repeater (ripítr), ne repeator

repeater / ripítr / repeator > cert alebo diabol.Na Slovensku > opakovac. Stejne je to hovadina.Malo kto si uvedomuje, ze "opakovac" treba umiesnit do piestoru, kde je este signal Wifi dostatocny a kvalitny, teda asi na pol ceste.Ludia, ktori nemaju dostatocny signal v 13-stej komnate a v tej istej komnate nainstaluju opakovac, maju problemy.

Co ti napsali platí. Opakovac se jako klient připojí na tebou zvolenou wi-fi. Pak se na stejném kanále udělá virtuální AP, které má ssid, název a zabezpeceni nezávislé na klientské části. Tj jde o různé wi-fi sítě. Ip adresa se volí manuálně z rozsahu zařízení, které dělá původní wi-fi, brána je ip tvého modemu v lokální síti. PS co takového ping na ip modemu nebo 8.8.8.8 ?