» Poradna » Web a internet

Wifi problém

Zdravím, mám problém s jednou wifi, nedávno měl T-mobile výpadek. Od doby, kdy se jim podařilo výpadek opravit. Mi nefunguje wifi, ale jelikož čekám už 2 dny hovor na technika, tak to zkouším tady. Router od T-mobile mám na chodbě, bohužel mi signál moc nedochází do mého pokoje, tento problém jsem řešil koupením Tenda wifi router do pokoje, do které vede lan kabel z wifi z chodby. Celou dobu to šlo, ale od výpadku wifi v pokoji nefunguje. Vůbec nevím, čím to může být, nedávno jsem si aktivoval dynamickou veřejnou IP. Je možné, že tohle důvod problému? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

S výpadkem t-mobile to zaručeně nesouvisí. Co přesně znamená, že "wifi v pokoji nefunguje"?

Do wifi vede kabel s chodby a z te wifi nejde signál a ani když si pichnu lan kabel do pc tak taky nic.

Když pichnu z wifi lan kabel do pc tak se nepripojim a napíše mi to něco ve stylu špatná konfigurace IP, tak jestli to nemůže byt kvůli té veřejné IP adrese kterou jsem si aktivoval u T-mobile nedávno

Co to je "do wifi"? WiFi nic není, WiFi je označení bezdrátového přenosu dat, není to žádné zařízení. Takže co to je za zaříení, ze kterého nejde signál?

Wifi router, konkrétně Tenda router AC2100

Neresetoval jsi modem?

Resetoval. Zkoušel jsem to znovu nastavit podle návodu. Připojit internet do wifi a z wifi lan kabel do pc a nastavit. Ale tam to nejde, nemám signál a když tam zjisti chybu, tak mi to napíše něco ve podobného špatná konfigurace IP

Tak to je ono. Změnil jsi nastavení routeru a nešel za ním s nastavením AP.Takže jestli máš router nastavený na 10.0.0.138, tak AP nastav na 10.0.0.139 a VYPNI DHCP! Kabel z routeru ( z portu 4) dej do LAN portu (ne WAN!) AP. Potom nastav wifi na obou krabičkách, aby se nerušily. Šířka pásma 20MHz, možné kanály 1,5,9,13. Kanály zvol podle měření rušení od sousedů. Pokud musí prolézat wifi signál skrz zdi, doporučuji nepoužívat n, ale 802.11b/g.Nastavuj přes kabel, ne přes wifi. Doporučuji AP nastavovat nepřipojený k routeru.Podívej se, jestli po resetu nemáš na routeru zapojenou TV na porty 2 a3. Pokud ano, tak to zruš (jestli na ně nemáš připojený settopbox)

Okej, vše jdu zkusit. Děkuji