» Poradna » Počítačové sítě

Wifi problem

Už sem vyzkousel snad jakykoliv nastaveni routru ale stejne jednou za 2 min cca mi spadne signal na sekundu a zase naskoci , u nekteryho nastaveni i castejc , mam routr a wifi chytam u kompu prez tp link mini usb n 300mbs driv to slo normalne ale ted posledni mesic katastrofa , ten vypadek mi neodpoji wifi od signalu uplne je to jakoby spadnul signal tak minimalne ze mi to vyhodi skype a League of legends myslel jsem ze to je hrou ale prez inSSIDer koukam na signal a jednou prave za cas mi spadne nevite proc ? Dekuju za odpovedi.

Odpovědi na otázku

Co zkusit změnit channel? Máš ho stejnej jako Jirsákovi

psal jsem menil jsem to na kazdej zvlast a nic :)

nekde to bylo jeste horsi :D

Při šířce pásma 40MHz na 2,4GHz nemáš možnost velkého výběru. Kdyby sousedi i ty jste měli nastavenou šířku pásma 20MHz, tak se v pohodě vejdete všichni a dokonce ještě někdo další.

hlavne jim to automaticky lita jak mam na 13 chanelu tak prez den to maj na 6 a vecer to maj na 10 to by te mrdlo -_-jinak lagy furt zustaly premejslim o koupy lepsiho prijmace wifi :)

Kup si raději pár metrů kabelu a máš po problémech.

Pro tyto případy je dobrý mít doma ještě jeden počítač nebo si pučit u kamaráda a postupně vylučovat možnosti. Dát wifi adaptér do druhýho počítače, jestli to dělá, nedělá atd...

Teď koukám, jestli ten program monitoruje i ostatní wifi sítě, tak u těch jirsáků je taky vidět na tý křivce ztráta signálu.

Dobrá připomínka :) Žlutá mohou být skutečně sousedi a tazatel je nejspíš na ně připojen :D .

mam pripojenej komp na wifi prez tp link 300mbs mini wireless n usb adapter :) proto nemam kompa prez kabel :)

routr mame v obyvaku takze mi to de prez 2 steny cc :)

Nepoužíváš náhodou bezdrátovou myš nebo klávesnici? Některé jsou na podobné frekvenci a dokáží wifi signál přerušovat. Je ale také možné že je problém hardwarový (rozbitý wifi dongl v PC, porouchaný routr, výkyvy v elektrické síti, ...) nebo je v okolí nějaká rušička.V prvé řadě bych zkusil na routr připojit jiné zařízení s integrovanou wifi, aby jsi mohl vyloučit zařízení pro příjem.

mis bezdratovou mam ale tepr ani ne tejden a tendle problem uz mam mesic :) skusim rict bratrovi at pritahne nota teda :)

co se tyce routru to sem tu mel primo chlapa od wifi a daval mi sem novej ale to stejne nepomohlo jak jsem zjistil :)

Nechápu, proč máš nastavenou šířku pásma 40MHz, Ve městech je to na 2,4GHz ehm... neslušnost.

protoze to je na vesnici v bytovce o 3 rodinach :D

Když se podíváš pořádně tak zjistíš, že nejsou k dispozici dva 40MHz kanály. Nezbyde, než abyste se v bytovce se 3 byty domluvili, kdo kde bude mít svůj AP.

pri normalni litanim netem si toho moc nevsimnu max pri stahovani ale hlavne pri hrani league of legends kvuli tomu me to stve :D

1. Nastav si siet na 20MHz only a vyskusaj kanal c.132. inSSIDer nevidi okolite vysielajuce pocitace, ktorych mozu byt okolo teba desiatkyVypadok (odpojenie a znova pripojenie) je zalezitostou wifi karty v pocitaci, presnejsie jej ovladaca a je dolezite ako ho mas nastaveny. Nastavit len nazov siete a heslo nestaci. Laboruj s umiestnenim routra voci pocitacu.

Vzhledem k zaruseni atd. je uspech, ze to pres ty dve zdi doted fungovalo.Predne to USB radio dejte na kabelu nekam, kde bude mit lepsi signal. Typicky nekam vejs, aby nebylo schovane za skrini apod. Prechod na 20MHz kanal, pripadne nizsi linkovou rychlost a laborovani s kanaly jde doporucit taky. (Dale treba premisteni AP na vhodnejsi misto.)Ale hlavne - je to desktop, tak to proste pripojte kabelem, bude po problemech!