» Poradna » Počítačové sítě

Wifi příjem a zároveň hotspot u notebooku

Dobrý den.Mám dovolenkový problém. Budu mít wifi příjem pouze na jedno zařízení (NTB Toshiba Portege Z830-10R).Rád bych nějakým způsobem udělal i vysílač pro připojení telefonu. Zkoušel jsem přidat USB tp-link tl-wn823n , který by měl podporovat softap. Bohužel je někde problém, že nemůžu spustit nainstalovanou utilitu TP-Link. Tedy aplikace se spustí - vidím ji v procesech, ale nereaguje. Mám použít jiné zařízení nebo jaký zvolit postup? Díky za tipy.Moy

Odpovědi na otázku

Windows 10 mobilni hotspot ??https://windowsreport.com/use-pc-as-wifi-extender/

Win7/ 64

tak to ti zbývá ta druhá možnost (viz odkaz v prvním příspěvku).Tedy použít nějakej sw co to zařídí. O žádném zadarmo nevím, ale možná existuje.Connectify hotspot se dá nainstalovat jako trial, tak to vyzkoušet.A nebo.. jakej je problém tam ty Win7 upgradovat na Win10 ? hodina času?

Dělám s w10 - pracovně a w7 - privátně a jsem poměrně velká konzerva. w10 nemám moc rád a pokud to nebude nezbytně nutné, tak nepřecházím. Holt jsem začínal na dosu a až později na win3.1 Díky za sw tip. zkusím něco pohledat,

Nic nehledej, vse je soucasti Win7. Viz nizeMP

pouzij kladicky postup - zapni internet connection sharing a nastav WLAN AP :netsh wlan disconnectnetsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=NAZEV key="heslo" keyUsage=persistentnetsh wlan start hostednetworkMP

ted na to koukam a zjevne se ty prikazy netsh wlan disconnect atd , pisou do prikazoveho radkuTo nastaveni tam zustane i po restartu ? Tady bych se jeste otravne zeptal , jak to pripadne vratit na puvodni stav? Tedy jakymi prikazy.

I Windows se nejefektivneji ovladaji z prikaz. radku :)Nastaveni zuatanou. Po restartu je ale potreba znovu SPUSTIT hosted network. Vyresis treba task schedulerem.MP

netsh wlan stop hostednetwork ?

Jste si fakt jistí, že se dá sdílet WiFi připojení jako další hotspot? Nějak se mi to nezdá...

Ano, jsme. Pravda ve Win 7 je to malicko omezenejsi.Ve Win 10 muzes TYMZ adapterem prijimat a sdilet wifi signal.MP

Ano funguje, ted jsem to zprovoznil. Udelal jsem si 2 bataky na vypinani a zapinani, aby to jelo jen kdyz potrebuji.1. netsh wlan stop hostednetwork2. netsh wlan start hostednetworkMoy

OK, děkuji, když jsem to zkoušel, tak jsem měl nějaké problémy, že to nešlo, ale pokud to máte ověřené, tak je chyba zřejmě někde v mé konfiguraci. Mimochodem, z jiných zdrojů než z WiFi mi to jde bez problémů...