» Poradna » Počítačové sítě

WIFI-pres den hruza vecer v pohode

Dobry den.Mam takovy problem jsem pripojen pres wifi (ZCOM626,plechovka) Pres den mi net vubec nejede kdyz se pingnu na vychozi branu skoro 50procent packet loss,ale treba v 22hod vecer uz to slape rychle tak jak ma.Bude to asi zarusenim nebo necim podobnym,potreboval bych poradit co s tim?Mozna by mohlo parabolicke sito?nevim,Poskytovatel mi nemuze ponevadz je to neziskovka takze na zmenu kanalu muzu zapomenout.Poradte prosim

Odpovědi na otázku

Spíš to bude tím, že poskytovatel to má během dne přetížené, i když rušení to samozřejmě může být také. Ale to musíte vědět Vy, co máte v okolí za sítě nebo překážky.

no asi 1 mesic mi to slov pohode a ted tohle pripada mi to jako kdyz nekdo neco zapne (AP?,nebo se pripoji a ma sito nebo neco) a tim mi to zarusi fakt nevim,vcera mi to pres den vubec nejelo a po 21hod najednou to jelo krasne

Mám stejný problém. Zkus se podívat netstumblerem na okolní vysílače. V mém okolí je pár jedinců (organizací), co mají výkon hodně přes povolenou úroveň a tím mi zahlcují vstup WiFi karty. Večer, kdy se asi v těchto firmách nepracuje, tak je to v pořádku. Částečně pomohlo nasměrovat plechovku trochu bokem od největších rušičů (ale tím i od zdroje užitečného signálu).

netstumblerem jsem se dival je tam par silnych (ale neni to zadna hruza) AP ale jsou na jinych kanalech. S plechovkou se mi prave nechce moc hybat protoze mam strach ze pak zas netrevim sveho poskytovatele

Já je mám také na jiných kanálech a přesto mi totálně zahltí vstup. Já beru poskytovatele díky tomu né na přímo, ale odrazem od věžáku. V tvém případě by to asi chtělo jinou anténu (větší zisk a lepší směrová charakteristika).

o jine antene jsem uvazoval ale koupi, par. sito za 1000Kc a pak zjistim ze je to k nicemu.To s tim odrazem ale zkusim problem je bydlim v rodinem domku a panelaky jsou tak 300m ale zkusim to

on bude ten problem asi v te plechovce. chtelo by to uzce smerovou antenu a pak by se ruseni melo snizit. tedy pokud neni rusici element (dalsi ap na stejnem kanale apod) primo v trajektorii spoje.