» Poradna » Počítačové sítě

Wifi pokrytí a modem

Zdravím, předesílám, že moje obzory, co se týče sítě jsou velmi špatné. Proto se předem omlouvám, za nepochopení a neznalost. K věci. Bydlím v řadovém domku a mám internet přes telefonní přípojku od O2. Modem(zároveň router-Zyxel VMG1312) mám od operátora asi 2 roky. Ten zdaleka nepokrývá celý barák dostatečně, snažil jsem se vyřešit repeaterem, leč marně. Jelikož mám na druhém konci domu televizi, na které většinou kvůli připojení nerozjedu ani Netflix, do budoucna bych i rád koupil O2tv. Už jsem už zoufalý. Dalo by se to vyřešit nějakým powerline adaptérem, případně dokoupením routeru, který je právě v místnosti u televize? Mockrát děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Da se to vyresit pripojenim TV na kabel. Obecne takova zarizeni maji byt na kabelu.Da se to vyresit vyhozenim repeateru a jeho nahradou za poradne, na spravnem miste umistene a zejmena na kabel pripojene AP.Idealni je kombinace obou vyse uvedenych variant (AP vyresi to pokryti, kabel vyresi tu TV).Da se postupvat spatnym smerem, jako doted s tim extenderem, a blbnout s powerline.V konkretnim dome to nemusi byt trivialni, muze si to vyzadat par pokusu a mereni a typicky to nedokaze nijak smysluplne vyresit laik (ani s radou od vzdaleneho odbornika).

Takže jestli to chápu správně, můžu dát do místnosti u televize zařízení s AP a z něj vést kabel do televize?A to zařízení s AP zapojím do telefonní linky a spáruju s modemem původním?

Ne, takhle to nefunguje.Na tel. linku zapomente. Musite tahnout sitovy (utp) kabel na misto, kde bude to AP. To je misto, odkud to AP vykryje pozadovana mista wifi signalem. Pokud odtud bude TV v dosahu kabelu, pripojite ji kabelem. Pokud by to absolutne nebylo mozne, ponechate ji na mene vhodnem wifi pripojeni k tomu AP.V zavislosti na konkretnich podminkach ani nemusi stacit jedine AP. Dale, protoze ty wifimodemy byvaji obvykle z pohledu routovani a wifi straslive kramy, by bylo nejvhodnejsi pouzivat tu vec pouze jako modem, a vse dulezite resit poradnym wifirouterem misto toho AP (pripadne misto jednoho z tech AP). (Tam smeroval posledni odstavec meho prvniho prispevku. Je to docela komplexni problematika. A je treba pocitat s naklady na HW ve vysi velmi hrubym odhadem minimalne 2-5kCZK podle poctu potrebnych zarizeni. :o( )

Takže mám táhnout kabel z modemu na druhý konec baráku? Díky, že máte tu trpělivost se mnou.

Pokud je to aspon trochu muzne, je to vzdy zdaleka nejlepsi reseni.

Predpokladam radovy domek=vicemene novostavba a neni vyresena zadna priprava pro lokalni pocitacovou sit - to je bohuzel docela smutna realita Extenderu se vyhni, to nadela vice skody nez uzitku, muses zkusit powerline adaptery, ale vse jsou takova provizorni reseni. Uricte doporucuji zapojit stacionarni zarizeni na kabel, a umistit dalsi (kabelem pripojeny) wifi vysilac v miste kde pozadujes lepsi pokryti signalem.

Smutna, ale bezna realita. Dneska (a nemusi to byt nutne jen stacba od developera) cele IT v dome/byte konci tim, ze ti nekam pridelaj jednu telefonni zasuvku a nejlip na nejaky uplne debilni misto A pokud je zakaznik uvedomely a cirou nahodou by chtel nechat udelat husi krky / ethernet a zasuvky, tak u tehle developora jsou castky za viceprace takove, ze za stejne penize by clovek mel celou 10GbE sit vcetne aktivnich prvku a mozna i nekolik notebooku A samosebou, kdyz uz je novy dum/byt hotovy, tak se nikomu nechce sekat do "hotoveho", takze to konci silenostma jako WiFi repeater

Nektere ano, vetsina takovou funkci neumi (kabel<->AP<->AP<->kabel).

přesně tak -- pokud je to alespoň trochu možné a nebrání tomu např. 80cm betonové stěny kabel je kabel.. pro pevné zařízení kde se počítá s většími objemy dat ( TV, stolní počítače..) Nezahlcuje se alespoň zbytečně pásmo.A kabel třeba nejde vést přes půdu?

80cm betonova stena nicemu takovemu nebrani, jen to trochu ztezuje. Existuji mnohem horsi pripady (treba pravni apod.).

Na tv jediné kábel. Ohľadom signálu wifi si treba hlavne pozrieť aky máš wifi kanál a aké majú susedia. Lebo väčšinou to je tak že všetci majú na 100% a signál aj 3 byty(domy) hore dole vedľa a vlastne nikto nemá nič lebo sa všetci navzájom rušia

Mockrát všem děkuju, zkusím se s tou kabeláží nějak popasovat tedy.:’)