» Poradna » Mobily

WiFi: neustálé odpojívání a připojování

Ahoj všem,mám problém. Mám mobilní telefon Sony Ericsson Xperia Ray a pořídil jsem si nový router D-Link dir-300. WiFi u notebooku mi funguje bez problému, ale v telefonu se vždy tak po dvou minutách odpojí a zase připojí. Neustále. U předchozího routeru ASUS mi to nedělalo.Nemá s tím někdo zkušenost? Je to chyba routeru nebo nastavení? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

1. Nastavení telefonu2. Popř. zkus to do opravny, to bývá nejčastější odpověď asi :D :)

Nejsi sám,podezřívám Android 2.3.Ostatní to nedělají.Pro kritiky:Toto je můj osobní názor a vlastní zkušenost:Nikomu nic neradím a ani nevnucuji.

na jakém zařízení?

Odpajanie a znovu pripajanie je zalezitostou ovladaca pre wifi v tom telefone.Suvisi to s malo kvalitnym signalom, nastavenim roamingu, alebo s nastavenim usporneho modu pre wifi kartu.

Android je wifi-nesnášenlivý.Můžeš zkoušet laborovat - nový firmware na wifi, vypnout power save na mobilu, povolit/zakázat DNS, měnit šifrování atd. atd.Ale zpravidla to vyřeší nový router - wifi.

.. povolit/zakázat DHCP

A ještě jsem si vzpomněl, že někomu pomůže nějaký Wifi Fix(er) pro android.

Budu tedy zkoušet. Díky všem

Nejdříve zkus aktualizovat Firmware routeru, jinak na smartphone, nastav pro wi-fi v advanced setting "zásady používání sítě Wi-Fi v režimu spánku - Nikdy" mě to pomohlo

Změň šifrování - Android mívá s tím problémy. Já jsem musel kvůli Androidu jak v telefonu, tak v tabletu změnit šifrování z WPA2 na WPA a funguje vše. Předtím s šifrováním WPA2 mi to tablet neskousl vůbec a telefon dělal přesně to co tobě. Připojoval se a odpojoval. (mám router ASUS RT-12 LX)