» Poradna » Web a internet

Wifi na zahradu

Dobrý den... mám zahradu cca.100 m od bytu v prvním patře..Doma mám wifi UPC.. chtěl bych mít signál na zahradě..Mohli by jste mi poradit .. zahradu vidím. pár stromů je v cestě.. díky

Odpovědi na otázku

no v podstate máme dve riešenia..to lacnejšie a horšie je repeater, prípadne pripojiť druhý router káblom aby pokryl danú oblasť..alebo drahšie a elegantnejšie riešenie je mesh sieť

Přidělat ven například Nanostation M2 a signál bude :) řešení je i případné od nějaké použité WiFi routeru nahradit anténu sektorovou umístěnou zase venku za oknem

A nebo za temer stejne penize pouzit UniFi AP AC Mesh a mit 2.4+5GHz, 11ac a jednotne konfigurovani v ramci Unifi

nesouhlasím cena je 2x větší, protože je potřeba ješte externí sektorová anténa, a ta přímo od vyrobce ma ještě mizerny uhel pro 5ghz...ono je dost znát 3db na tech všesmerkách a 11db směrové u M2. Za mě nejrozumější řešení je M2 a vyřešeno za rozumný peníz, pak už bych tam rovnou mohl davat UBNT AM-V2G-Ti, 2.4GHz a k tomu rocket :) nebo obecne unifi system...jinak nejlevnější věc koupit na bazaru obyc stary nanostation 2, pokud staci rychlost cca do15Mbit

souhlas.. Nanostation M2 je na tohle opravdu nejlepsi reseni. 2,4GHz a smerova antena.. pokud se to umisti do toho 1. partra tak po 100m by signal mel bejt. Pokud ne a budou vadit ty stromy (kdyz budou mokry, tak to nicim lepsim stejne nejde nahradit)

Ještě se naučit konfigurovat s UniFi, zatímco Ubiquiti M2/M5 jde v pohodě.

prostě koupíš tohlehttps://www.i4wifi.cz/cs/79850-access-point-ubn... .. přiděláš to v 1.p co nejvýš směrem na tu zahradu, propojíš kabelem se stávajícím routerem. A pak požádáš někoho kdo se v tom trochu vyzná aby ti to nastavil jako AP