» Poradna » Web a internet

Wifi na tabletu

Dobrý den,mám dotaz mám 2 stejné tablety Huawei na jednom z nich mám plný signál wi-fi a na druhém sotva jednu čárku. Položím vedle sebe ještě dva telefony a ty mají také plný signál, jen ten jediný tablet má slabý signál. Když přijdu do druhé místnosti, kde je router, tak je signál plný, ale přejdu zpět a mám opět signál slabý. Nesetkal jste se s tím někdo. Za každou seriozní radu budu rád. Martin

Odpovědi na otázku

Na tom asi není doma co řešit, ten tablet má vadnou anténu nebo WiFi modul.

Vyzkousej vypnout Bluetooth, pikud je zaply. Ten vysila na stejne frekvenci a hodne rusi wifi.

Bluetooth je na tabletu vyplute. Uz jsem zkousel :(

Frekvenciu vestis? Nikde nepisal ci ide o 2,4 GHz, alebo 5 GHz.

Oba jsou aktualizované?

Ano, oba jsem aktualizoval

Otestuj si rýchlosť sťahovania a na čiarky signálu sa vybodni. Ak bude rýchlosť približne rovnaká tak budeš vedieť, že to len špatne ukazuje. Teda za predpokladu, že si na rovnakom pásme a v tých tlf. máš rovnakú wifi kartu, aspoň teda rovnaký počet antén. Pri rôznom počte antén sú rýchlosti rozdielne.