» Poradna » Ostatní

Wifi na poli ?

Zdravím. Jelikož se v těchto technologiích moc nevyznám, zeptám se Vás. Jak je možné, že chytám na telefonu signál veřejné wifi, když stojím uprostřed pole přes 200 metrů od nejbližší budovy?

Odpovědi na otázku

Na volném prostranství je prostě dosah větší - co je na tom k nepochopení???

Pretoze vzduch netlmi elektromagneticke vlny tak, ako napriklad murivo alebo zelezobeton.

Protoze dosah wifi je o mnoho vetsi nez trapnych 200m.Smerove spoje funguji v radu nizkych desitek kilometru. AP s vsesmerovou antenou na strese bezne muze obsluhovat nekolikakilometrovy okruh. Atd.A funguje to nejen na poli, ale taky treba na louce.

sú isté veci medzi nebom a zemou k nepochopeniu.