» Poradna » Web a internet

Wifi na notebooku

Dobrý den, nejde se mi dostat na internet pomocí wifi z mého notebooku. Pokud notebook připojím skrze kabel k routeru, internet běží. Jakmile se ale kabelem odpojím a chci se připojit skrze wifi, nejde to. Zkoušel jsem se připojit tím, že jsem z mobilu udělal aktivní bod, a tak jsem se k němu tím samým notebookem připojil. Takto mi to šlo, ale klasická wifi a můj notebook nějak nekomunikují. Zkusil jsem obnovit systém, ale bezvýsledně.Můj notebook: Lenovo G780, Windows 7.Díky za radu

Odpovědi na otázku

Jses si jisty, ze se pripojujes na spravnou WiFi?

Máš tam ovladač na wi-fi kartu ? Máš vůbec tuto kartu ? Je povolená = zapnutá ? Vidí ntb wi-fi síť ? Máš wi- fi na routeru nakonfigurovanou ? Na jakém kanále vysílá ? Je schopna karta v ntb tento kanál přijímat ? A co šifrování ?

Prosím o jednoduchost, jsem pc-extraamater. Kartu nemám. Ano, na mém ntb ona wifi, na kterou se chci připojit, vidět je. Když se na ni ale připojím, pak na hl. panelu, kde je mini ikonka s wifi, je vykřičník a zkrátka to nejde. Doteď jsem v pohodě na ntb byl přes tuto wifi připojen. Po dnešku je však tato akce nemožná.

Nekdy zlobi antivirus a blokuje komunikaci.

Mám Avast a něco takového se mi ještě nepřihodilo.

V tom případě se pomocí Bodu obnovy vrať do doby kdy to ještě fungovalo !

To jsme taky zkoušel a k ničemu to, bohužel, nebylo.

Restartuj router (vytáhni ze zásuvky, počkej půl minuty a zase zapni).

I to jsem zkoušel a nejednou.

Upni sem screen ipconfig /all

Nějak nerozumím, co se po mě chce. Jinak pokud kliknu na wifi, tedy na ikonku, ve které se mi zobrazí možné wifi připojení, pak pokud se připojím na tu mou, píše mi to: Omezený přístup.

Chce se po tobě abys sem na poradnu upnul screenshot okna příkazového řádku (CMD) které spustíš jako správce a zadáš tam příkaz ipconfig /all.

Nerad bych zveřejňoval na internetu důležitější nastavení mého pc... Nyní jsem zkusil tzv. Odstranit potíže. Napsalo mi to: pro adaptér Připojení k místní síti není povolen protokol DHCP. Klikl jsem na možnost vyřešit potíže a napsalo mi to, že: není platná konfigurace protokolu IP.

No když jsi takový tajnůstkář, nedá se nic dělat a tím pádem se s tebou loučím. Přeji hezký večer bez wi-fi !

Nachapem ako to chces vyriesit ked si sa nazval extra amater.Mame tomu rozumiet tak, ze si nejake zazracne dieta, ktore vsetko vie bez toho aby sa vobec zapodievalo ucenim ?Nieje hanba priznat, ze nechapes co sa s tym ma urobit a poziadat vo svojom okoli niekoho, kto to vie. V sucastnosti mate neskutocnu moznost sa vzdelavat pomocou Internetu a takmer zdarma. Staci len chciet. Jak jednoduche.