» Poradna » Počítačové sítě

Wifi na notebooku se neustále odpojuje

Prosím o radu (jsem totální laik, berte to prosím v potaz) - wifi na notebooku se mi neustále odpojuje, částo několikrát do hodiny, projevuje se to tak, že ikonka wifi ukazuje nízký signál, někdy se objevuje vykřičník u symbolu wifi, někdy se odpojí úplně. Na mobilu/tabletu/jiném notebooku wifi funguje normálně. Nemůžu stahovat obrázky, nahrávat fotky, sledovat videa apod. Jsou dny, kdy wifi funguje hodiny ok, ale většinu času se odpojuje. Zkoušela jsem aktualizovat wifi ovladače, ale nepomohlo. Mám windows 10. Budu ráda za každou radu. Díky

Odpovědi na otázku

Ovladače jsou aktualizované z oficiální stránky výrobce? Nebyl Windows nabořen CCleanerem, Avastem nebo nějakým bodobným bordelem?

Ano, z oficiální stránky. Cc cleaner používám, avast taky, nevím, jak zjistit, jestli nebo blokují. Automatické vypínání wifi mám vypnuté.

Takže udělat čistou instalaci Windows, neinstalovat tam tenhle bordel a mělo by to fungovat

Zkusím, díky, snad to pomůže

Ccleaner ve výchozím nastavení nevadí, ale proboha hlavně se nesnaž čistit registry.

Pri nekvalitnom signáli sa wifi môže odpojovať, je to normálna vlastnosť. Kvalita signálu nieje bohužial nikde vidieť, žiadna aplikácia to neukazuje. Niesú to čiarky signálu, tie ukazujú silu signálu. V podstate sa dá povedať, že odpájanie je rakcia na zarušený signál. Môže to byť zarušené vlastným signálom odrazeným od stien.Dá sa laborovať jedine s umiestnením počítača a/alebo wifi routra, možno sa dá laborovať aj s nastavením optimálneho vysielacieho signálu. Zoslabením dosť podstatne zoslabnú odrazené signály. Samozrejme je to závislé aj na kvalitne napísanom ovládači.

— přejít na 5 GHz— umístit router blíž— zkusit WiFi scan v době, kdy funguje dobře a kdy funguje špatně (a identifikovat třeba možný zdroj rušení, pokud je ten zdroj WiFi)

Stalo se mi to asi před 14-ti dny v dopoledním čase a byl jsem z toho dost "na větvi" protože za celou dlouhou dobu co mám UPC stalo poprvé. Zavolal jsem na infolinku a tam mi bylo řečeno, že se možná v okolí vyskytuje jiná wi-fi která údajně funguje na stejném kanále a v tom možná bude problém. Načež jsem dostal na e-mail podrobný návod jak se dostat do nastavení modemu a tam změnit kanál. Nakonec k této akci nedošlo protože jak se problém zničehonic objevil, tak ještě ten den odpoledne až doteď zase zmizel.Nicméně ten návod jsem si pro jistotu uložil, kdyby něco

Můžu prosím o návod poprosit? Mail: xdostalovak@seznam.czBohužel se mi nepodařilo se jakkoliv pohnout z místa, instalace ovladačů nepomohla, když jsem těsně vedle routeru, wifi stejně nefunguje, při přihlášení na jinou wifi vše běží jak má. Druhý notebook na síti funguje normálně. Další zařízení (tablet, mobil...) fungují v pohodě. Prostě jenom ten můj notebook se neustále odpojuje a při diagnostice to hlásí pokaždé jiný problém, takže z toho nic nechápu. Nejde to ani když je na síti přihlášený jen ten jeden notebook a nic jiného. Už vážně nevím co s tím. CC Cleaner odstraněný, ale tím to taky není, když to na jiné síti funguje v pohodě.

Klidně vám ten návod můžu poslat, akorát nevím jestli vám k něčemu bude protože je to na konkrétní settobox UPC.

Dovolím si tipnout, že se jedná o notebook s WiFi kartou od společnosti intel a je to karta která podporuje i standard 802.11ac . Podle mojí zkušenosti se s tím nedá dělat nic menšího, než tuto síťovku vyhodit, a pořídit jinou, která nebude od intelu. intelové síťovky této generace jsou neskutečný krám a patří na ně šlápnout pevnou botou. Zkoušel jsem různá nastavení, přeinstalaci systému, zakázal vypínání z důvodu úspory, používal deset různých verzí ovladačů ať už včetně aplikace intel pro-set nebo bez ní a stále se mi WiFi odpojovala Vámi popsaným způsobem. Před měsícem jsem milou síťovku vyhodil a pořídil za pětistovku jinou od Broadcom a od té doby mi to nevypadlo ani jednou. Byla to za dlouhou dobu nejlíp investovaná pětistovka (přes e-bay) Byla to v mém případě Broadcom BCM94371ZAE, ale myslím že víceméně jakákoli ACčková síťovka co není od intelu udělá použitelnou službu. Hlavně koupit správný formát, aby pasovala do slotu na desce.

Tento počítač -> Vlastnosti -> Správce zařízení -> Síťové adaptéryklik pravým talčítkem myši na položku s "wireless" -> Vlastnosti -> karta "Řízení spotřeby" -> odškrtnout políčko "Povolit počítači vypínat..." -> OKcesta ve Win10

Potýkám se se stejným problémem, ale celý problém začal až když jsem vyměnil plotnový hdd za ssd a udělal čistou instalaci. Pokud vložím zpět plotnový disk jede vše bez problémů. Notebook je starší a chtěl jsem ho urychlit, ale od té doby tento problém. Už dříve jsem se setkal, že starší pc si s novými ssd moc nerozumí.