» Poradna » Počítačové sítě

Wifi na kolejích

Zdravím. V první řadě bych chtěl říct, že v sítích jsem naprostý amatér. Nevyznám se příliš v pojmech a když to nefunguje tak zkousim a zkousim a zkousim dokud to fungovat nezačne. Jakmile to začne fungovat tak na to raděj nesahám :)Od září se opět vracím na vysokoškolské koleje. Pro letošní rok jsem se rozhodl, že bych chtěl na pokoj wifi. Hlavním důvodem je, že využívám víc zařízení a ne do všech se dá přivést net přes kabel (ipad, mobil, příležitostně cizí notebooky).Internet je po pokojích rozveden klasicky zásvkami na net :)... pro fungování je nutné registrovat si jednu zásuvku ve školním systému na MAC adresu.... (jedna zásuvka jedno jméno jeden počítač)Proto bych rád koupil router a registroval jeho mac stejným způsobem jako Mac počítače. Ale nevím, zda ro bude fungovat.Druhá věc je, (pokud by to fungovala první čast), jak se nastavuje router... nějaký naprosto blbuvzdorný postup?A poslendí otázka: je to vůbeč teoreticky možné že by to fungovalo? Předem moc díky :)

Odpovědi na otázku

Fungovat to bude.Wifi router se nastavuje podle manualu. (Prostudujte. Zkuste to nastavit sam. Pri neuspechu kladte zde KONKRETNI otazky.)Mozne je to i prakticky.Spis bych se zamyslel nad tim, zda vubec kolejni rad pripojovani wifi routeru povoluje. Pri te hloupe registraci MAC je klidne mozne, ze jakekoli routery (natoz s wifi) budou zakazane.A jeste k tem otazkam: Na kolejich bude jiste bambilion lidi, kteri budou schopni Vas wifi router spravne nastavit.

hlavně si přístup k routeru zabezpeči, protože většinou hlídají i množství přenesených dat. Třeba na Mendelu v Brně je povoleno maximálně 20GB týdně bez rozlišení smětu toku dat, po překročení limitu se ti net automaticky na 14 dní blokuje.Také je to v tvém zájmu, protože na jednoho kolegu si stěžovali, že z jeho MAC adresy byly stahovány nelegálně pirátské kopie...