» Poradna » Počítačové sítě

WIFI MESH s páteří

Zdravím, Má poměrně velký dům a dílnu pod urovní země (neprojde GSM, wifi ani FM rádio).Nyní mám 3 starší wifi bridge které dělají 3 jednotlivé wifi sítě z kabelů ethernetu (mám nový gigabit router a switch).Chtělo by to něco modernějšího co bude dělat jednu wifi síť v celém domě bez přehlašování. Kdyby jednotlivé 3 mesh jednotky měly své POE napájení tak by to bylo super nebylo by třeba tolik adaptérů po domě ale není to podmínkou.Mám vyhlédnuté 3x Ubiquiti AirCube ISP ACB-ISP. Jen nevím zda to potřebuje i nějaký UniFi Controler. Wifi N stačí a je praktické mít i dva síťové porty z krabičky.Nebo ještě třeba NETGEAR Orbi Mesh RBK13, 3ks RBK13-100PES ale fakt nikde se nelze dočíst jak to funguje bez wifi propojení s ethernetem.Díky.

Odpovědi na otázku

Mesh má už Mikrotik.... https://mikrotik.com/product/audience má i to poeto Ubiquity ...Software UNMS je komplexní kontrolér pro centralizované řízení všech airCube routerů a dalších Ubiquiti síťových prvků. Nabízí intuitivní webové rozhraní, rychlou konfiguraci zařízení, grafické přehledy pro efektivní sledování a odstraňování problémů. Největší výhodou jsou nulové licenční poplatky za používání softwaru.... jenže nemá AC wifi ani 1000LAN

Ubiquity se mi dost líbí, absence 1000lan a AC wifi bych klidně oželím nebo i koupím tu dražší verzi AC, to není problém prostě koupit 3kusy tohohle:https://www.czc.cz/ubiquiti-aircube-isp/2357... Jen jsem nikdy nepochopil na čem ten software UNMS vlastně jede. To se do sítě LAN přidá tohle: https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-controler-... a na tom to jede a drží to informace o tom kde se které zařízení přepojuje mezi ISP kostkami a udržuje to statistiky o provozu atd...pochopil sem správně tak že ten cloud key také potřebuji?Nonstop zapnuté pc s nainstalovaným controlerem se mi rozhodně nevyplatí.Díky.

Jen jsem nikdy nepochopil na čem ten software UNMS vlastně jede.... ...na centrální cloudové správě zařizení. Stejně jako Mikrotik UBquity nedělalo dlouho věci pro domácnosti a byl to HW určený primárně pro firmy a ISPVe firmách je vzdálená centrální správa normální.Ne není potřeba to míst stále Online je to správa konfiguračních profilů, zařízení jen synchronizuje politiku.