» Poradna » Počítačové sítě

Wifi LAN z 1 do 5 patra

Dobrý den, mám dotaz ohledně wifi. Pořeboval bych udělat LAN z 1 do 5 patra panelového domu. Podotýkam že je tu železobeton. Nechci tahat antenu oknem a chci dosahovat slušné rychlosti. Děkuji

Odpovědi na otázku

stejný "problém" jsem řešil ... z přízemí do 4. poschodí (tudíž stejná vzdálenost) ... v přízemí 1x5dbi anténa AP, na druhé straně 1x5dbi Client ... nacházeli se přesně pod sebou, antény byly vodorovně. Signál nic moc, ale tak těch 11Mbit (béčkem) to jelo. Reálná rychlost tak 3Mbity. Packet loss tak 3%

poteboval bych s toho dostat aspon 20Mbitu a měl bych 2x AP ktere bych se snazil nastavit jako bridge. Nejsem v tomhle oboru expert proto se ptam jaka může být stráta na 1 patro?

mám li být upřimný tak na to zapomeň. pokud opravdu chceš 20mbit/s tak si tam dej utp-kabel, vyjde te to levneji. A myslim to vazne. Urcite se nesnaz delat wifi skrz tolik podlah. Nebo to dej aspon ven.

skrze tolik poschodí nelze dosáhnout udávané rychlosti 20MBit/s ... to by muselo být spojení o plné G rychlosti (54Mbit) a bez loss packetů ... a toho nedosáhneš aniž bys porušil maximální vysílací výkon ... a stejně by to byl problém (mnoho odrazů a rušení). TPčko nepovažuji až zatakový problém, vše se dá přeci vést balkonem, nebo oknem v liště.

btw. ted jsem si vzpomel existuje jeste jedno resni nechat ty data tect po elektrickem rozvode, proste si koupi sau specilnich zastrcek ty strcis do zasuvky v obou mistech a je to. i4wifi.cz ...

keby viem ze nejaky ko...t toto robi v baraku a cez moj byt tak by si dostal akurat pekne po hube

vies ty vobec co je to el. mag. ziarenie s mog?

samozrejme to patrilo netu cez anteny

net po el. je skvela volba, aj rychlosti su ine ako wifi

nie ze by som takemu rieseniu fandil ale co moj zlaty spravys ??? popis mi to este raz pekne pomalicky komu natrhnes drzku a s akym predslovom, spravis hovno, zakon za ktory sme bojovaly aby nas velke firmy nevytlacily z trhu je bohuzial zakonom ktory chrani aj taketo niekedy nevedomky vysielajuce osoby,

nebol tvoj mozog vystaveny silnemu e.m. ziareniu?

Nevím, proč máš strach z několika miliwat wifiny a megawattové výkony rozhlasových a TV vysílačů ti nevadí. Navíc frekvence wifin nepronikají do těla, takže jsou daleko méně škodlivé, než radio, nebo TV.

v panelaku jsou mezi byty rzdelleny 3faze takove zarizeni tam mozna ani nebude fungovat v panelacich navic byva jeste stare hlinikove vedeni nedoporucuji z duvodu vysokych strat pri prechodech mezi zarizenim, nejlepsi volba je utp kabel moznost bez problemoveho fungovani az na 150 m. jnak wifi antena z okna do okna.