» Poradna » Web a internet

Wifi-jiná země připojení?

Ahoj mám dotaz. Již delší dobu pozoruji, že veškerá zažízení připojená k wifi, mi to hází jako by na Ukrajinu. Např. otevřu aliexpres a mám tam automaticky UK a ceny v rublech. Registrace na IG - automaticky mi skočí telefonní předvolba UK k vyplnění. Dělají mi to všechny 3 telefony a notebook. V momentě kdy se z wifi odpojim, je vše ok. Žiji tedy ve Španělsku. Kontaktovala jsem místního poskytovatele internetu a ten mi sdělil, ať otevřu tuto stránku, vložim IP a pošlu screen. https://stat.ripe.net/ Vložím Ip taka lokaci mi to ukazuje správně, sdělili mi, že v routeru tedy nikdy být nabouraný nemůze. Muzu prý resetouvat router ještě. To jsem tedy udělala - a pořád ten samý problém. Nevíte někdo co to je a proč se to dějě. Dost mě to znervózňuje a fakt nevím co s tím.

Odpovědi na otázku

Detekce státu podle IP adresy není zrovna spolehlivá zvláště pokud si jednotlivé služby pravidelně neaktualizují databázi přidělených rozsahů IP adres.

Aha, v tom já se bohužel nevyznám jsem totální laik, tato rada mi byla poskytnuta provozovatelem internetu.

Tudiz se siti / IP adresou je vse spravne.Problem muze byt na Vasem pocitaci. Je treba ho prozkoumat vhodnym antivirem, pripadne uplne nejdriv necim jako AdwCleaner.

V tom případě ale nechápu, proč když jsem odpojená z mé wifi, mi to nedělá.A na wifi mi to dělají 3 mobilní telefony, notebook, tablet a kdokoliv jiny kdo přijde a připojí se k wifi

A cim se lisi ty ocividne dve wifi, o kterych pisete. Resp jaky je rozdil mezi "wifi" a "moji wifi"?Jinak je Vase uvaha nejspis spravna - pokud to delaji i jina zarizeni, malwarem na PC to patrne nebude.

Moje wifi - doma, ke které připojuji veškerá zařízení. Jiná wifi - v práci, sice jiná společnost, ale pak na wifi u tchýně, která má stejného dodavatele, tak mi to nedělá

Protože tvůj poskytovatel internetu koupil na Ukrajině od jiného poskytovatele volný rozsah IP adres. Tvá wifi (ip přidělená poskytovatelem tvému připojení) spadla do tohoto rozsahu, wifi tchýně ne.Aliexpress rozlišuje zemi na základě rozsahu IP adres a neví, že to ukrajinský poskytovatel prodal českému. Jdi na web myip.cz, tam uvidíš, pod jakou IP adresou tě ostatní vidí. Typuji na nějakou 43.xx.xx.xx

pro šťouraly se omlouvám za překlep v "tipuji"

Tak je to jasné. Je to jak jsem psal:https://ip-address-lookup-v4.com/lookup.phpJde o rozsah, který patří Ukrajině a ukrajinský poskytovatel jej prodal. Musíš počkat, až se tato informace dostane všude. Případně můžeš kontaktovat svého poskytovatele internetu, aby s tím něco udělal.

To by me zajimalo, co by s tim mel ten nebohy spanelsky ISP delat. Podle RIPE mu adresa (rozsah) patri. To je asi tak vsechno, co muzou ovlivnit. Dal uz je to jen na tech, co blbou geolokaci pouzivaji / na dodavateli jejich databazi. Coz v praxi znamena, ze nekdy casem (manana..) to treba bude OK.

Zase na jiných stránkách, mi to ukazuje SP - i na té, kterou mi přímo poslal dodavatel, že mám zkontrolovat https://whatismyipaddress.com/ip/188.239.158.250https://stat.ripe.net/188.239.158.250 Sem z toho jelen. Může mi v něčem uškodit? Popravdě mě to znervózilo tak, že se bojím přihlašovat i do internetového bankovnictví

Uskodit to primo nijak nemuze, ale:- pokud nejaka stranka ci jina sluzba umoznuje pristup pouze ze Spanelska, pak se tam / k ni nedostanete- na ruznych mistech Vam to muze nabizet nesmyslny jazyk, menu atd. (to uz pozorujete)- a tak nejak podobne, ale nic strasneho fakt nehrozi.Na rozdil od JF se nicmene nedomnivam, ze to muzete nejak ovlivnit Vy nebo Vas provider.

Zkusit to popostrčit. Já měl před časem podobný problém se subnetem 43.x.x.x, po čase se to spravilo. Takže buď se poptat, jestli s tím něco nejde dělat nebo počkat.

jak se to chová na wifi třeba v restauraci, Mekáči / KFC?

Normalne, ukazuje spravne tam kde jsem.

Nejedes pres nejakou proxy..?Nebo VPNku..?

Vubec netuším co to je, jsem uplný lajk v tomto. Router jsem celý resetovala-obnovila do továrního nastavení. Proxy jsem neměla nikde

Na Ukrajině mají rubly?

Netušim, nicméně jak vlezu na aliexpres, tak vlajka je ukrajiny a mena vsude RUB ... tak jsem se priklanela k rublu

Na Ukrajine se plati ukrajinskou hřivnou (UAH), nikoli ruskym rublem (RUB).