» Poradna » Počítačové sítě

Wifi internet 2,4 GHz ----> 5 GHz

Mám na Vás takový dotaz. V současné době doma používám wifi internet od jedné společnosti s frekvencí 2,4 GHz. Jelikož daná firma zvyšuje rychlost připojení k internetu, tak také přechod na frekvenci 5 Ghz.

S firmou jsem domluvený, že ke mě přijede a vymění wifi anténu, která bude umět přijímat 5 Ghz (zdarma). Jelikož bydlím v rodinném domku, tak jsem od antény vedl kabel do aktivního prvku (router) a od toho do wifi routru EDIMAX (pracuje na 2,4 ghz) , abych mohl chytat signál po celém domě s notebookem. Otázka zní : když mi dají anténu s 5 GHz, budu muset měnit wifi router, aby uměl také 5Ghz ? Nebo ten aktivní prvek (obyč. router) umí 5ghz, převést na 2,4 ghz a já nemusím wifir router Edimax měnit?

Jde mi o to, zda budu muset měnit jak wifi kartu v počítači tak wifi router.

Díky za odpověd.

Odpovědi na otázku

Otazka je velmi naivne polozena, ale nemusis se bat, Edimaxe si ponechej, prechod na sit 5GHz s tvou domaci siti nema nic spolecneho.