» Poradna » Počítačové sítě

Wifi, Hdd, TV

Ahoj poraďte mě: Mám wifi routerTP link archer c20s usb. připojil jsem k němu externí Hdd a spojil s pc. V pc vidím vše co na něm je jen to nějak nemůžu spojit s TV LG smart. poraďte co s tím Dík.

Odpovědi na otázku

Router není NAS. Ten USB port je dobrý leda tak na sdílení tiskárny..Pokud chceš přehrávat v TV obsah z PC, musí na něm běžet nějaký mediaserver (třeba WMP který je součástí systému - ale musíš ho zapnout) a soubory musí být v nasdílené složce (stačí je přidat/zahrnout do knihovny WMP. Pokud takto nasdílíš i připojený ext. disk (připojený k PC), můžeš přehrávat i jeho obsah.Druhou možností je disk připojit k TV do USB vstupu.

Druha moznost bude pro tebe nejsnazsi

Nechce se mi listovat v manualu, ale pokud je to neco podobneho, jako napr. TP-Link 1043, tak ten disk pripojeny do USB portu ve WiFi routeru jde normalne videt v siti.Musi byt pouze spusteno v tom routeru sdileni...predpokladam, ze to bude podobne (pokud to tenhle umi)...viz. manual.

Akorat zdileni prez SMB/CIFS je ti pro prehravani obsahu vetsinou k nicemu. 1) Zapni Media Server (DLNA) http://www.tp-link.com/us/faq-340.html2) Zkontroluj jestli pro tvoji "LG SmartTV" existuje prehravac schopny cist z SMB/CIFS sdilenych slozek - neuvedl jsi o jaky model TV se jedna, jestli to uz je WebOS nebo jeste Netcast system.A mozna uplne nejlepsi bude vzit ten "router", vratit ho/zahodit/rozslapat a poridit neco trosku normalniho, prekvapuje mne ze v dnesni dobe nekdo vyrabi takovy srot (pouze 100Mbps porty, single-stream 5Ghz)

"A mozna uplne nejlepsi bude vzit ten "router", vratit ho/zahodit/rozslapat"Obdobny nazor mam na internetove sluzby v smart TV, lepsie, rychlejsie je to na nejakom multimedialnom boxe (Apple TV alebo Android obdoba).

Kdyz uz tak bud AppleTV (nejlepe pokud uzivatelem i jinych Apple zarizeni) a nebo RaspberryPi 3 - sice je chce trosku namahy - vlozit to do krabicky, zasunout SD kartu a spustit multimedialni centrum, kazdopadne proti nedotazenym levnym Android krabickam, je to funkcni reseni. Z android boxu snad jen Wetek Hub nebo Nvida Shield, zbytek pouze pokud mate pevne nervy, vydrz a bavi vas se v tom stourat.