» Poradna » Počítačové sítě

Wifi extender

Dobrý den,dnes jsem si koupil WiFi extender :TP-LINK TL-WA850RE z důvodu, že se sousedem platíme internet napůl ale zavedený do bytu ho má pouze on tudíž já se připojuji pomocí wifi .V obývacím pokoji mam signál dokonalý jelikož mu leží modem přesně za zdí , ale jakmile jdu do jiné místnosti signal je mizerný tak jsem myslel že to vyřeším tak , že koupim zesilovač a svedu to kabelem do sítě našeho bytu, ale když ve vedlejším pokoji se připojím ke stolnímu PC pomocí LANu tak to nenajde žádnou sít. Napadá někoho kde by mohl být problem, kromě toho že by byl špatně zasítovaný byt?Děkuji za odpovědi .

Odpovědi na otázku

Na co opakovač/zesilovač, když chceš jenom přijímat a pak to někam vést kabelem? Měl jsi koupit klienta.Jak to myslíš, že počítač nenajde přes kabel žádnou síť? Nedostane adresu? jaké je nastavení LAN adaptéru (výpis ipconfig /all)? Jak vypadá síť vašeho bytu? Jaké prvky (switche, routery, access pointy) tam máš? Nekolidují nějaké IP-adresy (třeba tvého a sousedova wifi-routeru)?Problém by mohly dělat třeba i špatné ovladače síťové karty.

Strašně děkuji za tvojí snahu , ale obávám se že mluvíme každý jiným jazykem . :(Router žádný nemam , ve sklepě jsou vytažený kabely pro zapojení poskytovatele , ale to nemění nic na tom že ten okruh co je ve zdi by měl být aktivní přece . Ovladače si myslim že mám v pořádku , at to zapojím kdekoliv všude mi to zatím fungovalo.

Aha, takže jsi cvakl LAN kabel z extenderu do jedné z LAN zásuvek a myslíš, že jsi tím "svedl" připojení k internetu do tvého okruhu v bytě - tak takhle to nefunguje.

Aha, tak byla to moje představa .jsi schopny mi prosim poradit jak to zprovoznit ?

Tenhle extender je k tomu, aby se přes WiFi připojil na tu sousedovu síť (musí být tam, kde je signál) a ten pošle dál, popř. ten ethernetový kabel z PC zapojíš do něj.

Obavam ze se bez nastudovani nutneho minima z tvoji strany budou jakekoiv rady marne. Nebude lepsi pozvat (a samozrejme zaplatit) nekoho kdo tomu rozumi?

Kabely z jednotlivých místností vedou do sklepa? Tak tam by měl být switch nebo v nejhorším případě propojka mezi kabelem, který vede od repeateru a kabelem, který vede od poskytovatele.Pokud strčíš kabely to počítače a repeateru, rozsvítí se kontrolky u síťových karet? Pokud ne, kabely ve sklepě nejsou zapojené.

Oprava, omlouvám se, ne kabel vedoucí od poskytovatele, ale od počítače.

To neřeš. Poříd si vlastní internet a na souseda se vykašli.

Nemluve o tom ze to zdileni porusuje smluvni podminky poskytovatele.

Srat na ně na čumrdáky i na jejich podmínky.

Ked si sa dokazal dohodnut zo susedom na spolufinamcovani pripojenia, nedokazete sa dohodnut na jednej diere do steny medzi Tebov a susedom?Natiahnut kabel cez stenu (po fasade, cez balkon) a zriadit si vlastny Wifi router,ktory si umiestnis do stredu predpokladaneho prijimu Wifi.P.S. mozno si neuvedomujes, ale teraz si (bez svojho routra) na sieti suseda, ktory vidi vsetky Tvoje aktivity a mozno ma aj pristup k Tvojim datam.

Opakovačem to řešit samozřejmě lze.. A ne, že to takto nefunguje, jak tady nějaký vtipálek píše.. Uvedu příklad:V jedné místnosti mám router a ve vzdálenější místnosti(kuchyň) je už signál Wifi slaboučký -> na mobilu 1 až dvě čárečky, střídavě, vzdálenost víc jak 15 - 17 metrů u zdi, za kterou už je balkon. Opakovačem lze ten signál snadno zesílit a rozšířit až nakonec bytu -> na balkon. Do toho opakovače můžu připojit lan kabel a připojit třeba i stolní počítač, který budu mít v kuchyni.. nebo noťas na wifi. Používám zásuvkový opakovač s 2x port - 1x Wan/Lan + 1x Lan - A tenhle slabší kousek má možnost použití jako router, AP a Repeater. Jsem třeba v kuchyni, popíjím kávu a čumím do mobilu na net.Takže to chce u souseda připojit opakovač k routeru a nastavit jej -DHCP opakovače bude nastavena na Disable a výchozí brána(Default gateway) nevyplněna. Jestliže má soused stolní počítač, může v té konfiguraci použít WPS na routeru a opakovače k automatickému spojení -> heslo a přihlašovací údaje do opakovače se můžou nastavit dodatečně.. Opakovačem tedy lze rozšířit signál Wifi, ovšem jen tam, kde je na té pomyslné hranici alespoň ještě nějaký slabší signál. Výhodou je bezdrátové řešení - čili žádné tahání kabelu od vzdáleného routeru. Lze zvolit i druhý roter jako AP s volbou WDS - opět bezdrátové řešení, ovšem slabší signál(teoreticky prý až o polovinu. Nej řešení je další wifi router jako AP, který bude propojen kabelem s hlavním routerem, kde je ve WAN portu kabel od poskytovatele internetu.. AP wifi router poskytne jak rozšířenou Wifi, tak i kabelové připojení.. A vůbec nejlepší řešení je mít smluvní vlastní internet od poskytovatele + řešení routerů a pokrytí vlastní domácnosti..