» Poradna » Počítačové sítě

Wifi extender v místnosti kde je lan

Ahoj, mám barák kde jsou relativně silné zdi a ve vzdálenosti více než 5metrů od AP mi začne padat signál. Uvažuji o WIFI extenderu. Ale v místnosti kde bych ho chtěl mít již mám z AP natažený UTP kabel. Takže by bylo vhodnější aby extender komunikoval s AP skrz UTP. Otázká zní jestli existuje nějaké takové zařízení. BTW Možnost dalšího AP jsem zavrhnul z důvodu toho, že nechci mít v bytě 4 wifi sítě(2x 2.4 a 2x 5ghz) ideální by bylo kdyby se zažízení pořád tvářilo že je připojene na jedné wifi a plynule se přepojovalo při změně mistnosti. Tak nějak to máme v práce a funguje to skvěle. Ale tam bude asi poněkud kvalitnější infrastruktůra.

Odpovědi na otázku

Plynule prepojovanie myslis bez straty packetov?Pokial ano, potrebujes riesenie typu Unifi AP + stale zapnut UniFi Controller, alebo riesenie od Cisco/Motorola atd. s HW Controllerom.Pokial ti nebude vadit strata paketu pri prechode z 1 Ap na druhy, tak setup je jednoduchy.Na kazdom AP, ktory je zapojeny pomocou LAN do centralneho switchu(alebo routra) nastav rovnake SSID, Rovnaku metodu sifrovania a rovnake heslo. Na kazdom nastav iny kanal.

Unifi je pro tento pozadavek vhodne reseni, obavam se ze ale nebude ochota ho zaplatit...

Wifi externím vstupe LAN není nic jiného než AP.že nechci mít v bytě 4 wifi sítě(2x 2.4 a 2x 5ghz)... ...a co myslíte že onen exteder asi dělá ? Přímá existující Wifi a znovu jí vysílá. Takže stejně budete mít dva vysílače nebo čtyři vysílače. Jinak pořádný "extender" s 5GHz nebude levnější než AP

Na tieto ucely je idealne pouzit nejaky starsi router a nahrat tam DDWRT alebo OpenWRT a spravne nakonfigurovat.Mal som tu "cest" s tzv, WiFi extendermi a vacsinou to bud vobec nefungovalo, alebo konektivita bola totalne pruserova (1000+ odozvy na ping, vypadky atp.).

Tak někomu kdo netuší, že může mít dva routery se stejným názvem nebudu radit OpenWRT...Starý router tady ale nebude mít ani pravděpodobně Nkovou 5GHz síť o které on píše.

Souhlas, dalo by se rict misto jedne prasarny udelame jinaci, budeme to placat z toho co dum dal

Několik AP se stejnym SSID a kicem je roaming chyudeho muze, ale funkcni a podporovany.MP

Nevymýšlej blbosti. Do druhé místnosti přípoj kabelem další AP se stejným SSID a heslem na jiném kanále.

Ty pleteš pojmy. To čemu říkáš AP a z čeho máš natažený kabel do místnosti, kde potřebuješ posílit signál, je router nebo switch. A do té místnosti, kde chceš signál posílit, musíš dát právě AP, žádný extender. AP není nic jiného, než "převodník" z kabelu do vzduchu a žádnou další síť ti nevytvoří. Jestli tím myslíš to, že budeš na mobilu mezi WiFi sítěmi mít další název, tak nebudeš, pokud tomu AP nastavíš stejné SSID a heslo. Nastav pouze jiný vysílací kanál a hotovo.

Pleteš si nejspíš pojmy access point a wifi-router. Druhý access point nevadí, druhý wifi-router by vadil (zdlouhavé přepínání, mezi wifi-sítěmi, načítání nové IP-adresy, přerušení všech spojení).

Plynule sa ti bude prepojovat vtedy ak:1. tvoj wifi klient (pocitac, tablet, mobil, etc...) ma podporu roamingu2. mas roaming zapnuty a nastaveny na tebe vyhovujucu prepinaciu uroven.V praci mozete mat vyriesene to prepinanie lespie (profesinalnejsie = drahsie) bez potreby nieco nastavovat v pocitacoch, mobiloch, etc...

Díky moc všem za odpověď. Vyřeším to tedy opravu nákup dalšího AP. Bohužel nechci měnit stávající Wifi router ikdyž teda s ním nejsem moc spokojen (Tp-link archer c5 v2, na který bohužel open WRT nevyšel). Máte nějaké doporučení na zařízení které by pokrylo i blízkou zahradu přes zeď? V tomto případě mi bude plně dostačovat jen b/g. Kolize s jinými než vlastním sítěmi nehrozí protože jsem na samotě u lesa.

Uvažuji nad Ubiquiti UniFi AP Long Range, 27dBm myslíte, že to má cenu?

S routerem nejsi spokojen proč? Dosah se neřeší tak, že se nacpe jeden router za zeď. Všechny routery jedou podle stejné normy, takže mají stejný limit maximálního vyzářeného výkonu. Dej tam venkovní AP, např. Ubiquiti Nanostation Loco M2. Budeš mít luxusní signál na zahradě.

To zalezi od toho aku mas zahradu. Poznam ludi co maju zhahradu dlhu, ze ani na koniec nieje vidno. Cez (~jednu) stenu moze vyhoviet Mikrotik asi ako jeden z najlepsich.