» Poradna » Počítačové sítě

Wifi extender - zkusenosti

Ahoj,Chtel bych se zeptat na realne zkusenosti s pouzitim wifi extenderu pro prodlouzeni dosahu wifi site. Mame velky barak s pomerne tlustymi zdmi a muj pokoj je v rohu, dost daleko od routeru. Zkousel jsem router premistit do lepsi pozice, ale nepomohlo to...pripojeni na notasu je nestabilni a rychlost hodne kolisa, obcas vypadne uplne, na mobilu vypadava velmi casto. Resenim by mohl byt nejaky ten wifi extender (treba tento http://cz.tp-link.com/products/details/cat-10_T... ). Co jsem zatim zjistoval, tak to neni nijak idealni reseni, ale pro muj pripad by to mohlo stacit. Umistil bych ho do zasuvky, zhruba na puli cesty mezi routerem a pokojem, kde by byla v ceste jenom 1 zed. Nejake ztraty na rychlosti bych neresil, dulezitejsi je aby byl signal relativne stabilni.Predem diky za zkusenosti a pripadne rady

Odpovědi na otázku

Extenderům se vyhýbej jako čert kříži. Bude to pomalé a nestabilní k tomu.Natáhni kabel a na konec dej AP.Možná si nenecháš říct. Výsledek ale bude pouze:ztracené penízeztracený časzklamáníTím si buď jistý.

Repeater fakt nechceš, bude to pomalé, nestabilní a nespolehlivé. Jak píše Juwa, dotáhnout kabel co nejblíže tvého pokoje a na něj zapojit WiFi AP.

Pre akekolvek wifi plati, ze to treba vyskusat. Neda sa doporucit ziadne wifi, ktore bude fungovat zazracne dobre na mieste, ktore nepozname. Stabilni signal znamena signal neposkodeny, inak povedane bez chyb v prenose dat a to je cez stenu takmer nemozne. WiFi nebolo navrhovane tak, aby spolahlivo fungovalo za prekazkou. Nejak to funguje, ale sam asi vidis ako.

A co powerline adaptery? je to sice drazsi zalezitost, ale mohlo by to byt lepsi reseni nez extender...tplink nabizi neco takoveho - http://cz.tp-link.com/products/details/cat-18_T...

Powerline - hnus.Čisté řešení: kabel a AP ve stejné místnosti jako koncová zařízení.

Opět - nedá se dopředu říct, jak to bude fungovat. Někdo s tím problémy nemá, tady Petr 111 píše hnus (jestli z vlastních zkušeností, to už nenapsal.)Obecně rozvody musí být měděné, všechny powerline adaptéry na jednom elektroměru a optimálně na stejné fázi. Pokud je to na více fázích, záleží na tom, jak jsou kabely vedené, jestli má signál možnost se naindukovat do druhé fáze.

Můžu potvrdit, že je to hnus. Nespolehlivé.

Já jsem to už dával do 2 baráků a bytu a svůj účel to plní.