» Poradna » Počítačové sítě

WiFi extender - doporuceni

Ahoj,prosim muzete mi doporucit nejaky fungujici WiFi extender v cenove relaci +/- 1000Kč?Potřebuji bezdratove rozsirit WiFi signal na 2. patro RD: V 1. patre se nachazi WiFi router. Do 2. patra prímo nad router bych chtel umistnit WiFi extender (to by asi nemel byt zadny problem, signal je tam full).Dulezite je aby si extender pamatoval nastaveni po vypadku el.proudu.!Pripadne je mozne "rozsirenou sit" zaheslovat/skryt nazev site??Dekuji za tipy

Odpovědi na otázku

Použij obyčejný AP.

mas nejaky konkretni typ?

Jakýkoli Wi-fi router jde přepnout do režimu AP. Takže jakýkoliv cca 1k.

Na Alze jsem nasel napr.: ASUS RT-N12plus, cena dobra a hodnoceni taky Zvladne to prijmout signal z 1. patra a rozsirit na 2. patro?

Ano, ale musíš ho propojít lan káblíkem.

Aha, ja jsem to prave potreboval resit "vzduchem" je to jenom provizorni reseni

Myslím si, že ti s klidem můžu doporučit například toto: http://www.alza.cz/tp-link-tl-wa850re-d39014... . Není důvod proč by neměl fungovat. Já sám mám nějaký hybridní router od poskytovatele za 600Kč, který umí dělat extender a funguje perfektně. Rozšířenou síť není možné ani zaheslovat ani skrýt protože potom by to nebyl extender. Ten funguje tak, že jenom vysílá wifi dál. Je to z části proto, že když máš k wifi připojené nějaké zařízení mohlo přepínat mezi extenderem a routerem. Z toho důvodu vysílá na stejné frekvenci a tím snižuje rychlost přenosu jak při připojení přes extender tak přes router. Prostě se navzájem ruší. Pokud chceš mít rychlou wifi a mít jí ve 2. patře zaheslovanou tak tak natáhni ethernet kabel a dej tam normální vysílač.

Přesně tento extender mám a mohu ho jen doporučit. Je zapojen cca 8 metrů od routeru a chytám wifi signál až na zahradě, což je nějakých 30 metrů a to ještě skrze zeď.