» Poradna » Web a internet

Wifi domácí adresa

Ahoj, chci se zeptat, jestli jde nějak nastavit. Aby všichni kdo se připojí na wifi měli automaticky nastavenou určitou Domácí adresu ?

Odpovědi na otázku

Jako aby každý měl pokaždé stejnou určitou adresu? To zajistí funkce DHCP reservation, kterou máš někde ve svém routeru. Tam zkrátka naklikáš něco ve smyslu že MAC adresa 05-18-E7-16-B9-C7 dostane pokaždé 192.168.105.100 ...

Nebo využij rovnou statickou ip adresu. A také je vyřešeno. Ale také bych udělal DHCP rezervaci.

To je funkce prohlížeče. Můžeš třeba ale nastavit přihlašování do sítě přes určitou stránku. To ale většina routerů neumí

Co je to "domaci adresa"? Kdyz si vymyslite vlastni terminologii, musite nam ji vysvetlit. ;o)Obecne se napriklad da nastavit, aby zarizeni s nejakou konkretni MAC adresou obdrzelo od DHCP serveru na routeru vzdy konkretni IP adresu.