» Poradna » Počítačové sítě

Wifi domáca sieť

Ahoj ,viem, že táto otázka tu už asi bola, ale chcel by som sa opýtať, ako sa dá spraviť domáca sieť. K problému: Mám dvojposchodový dom, na 1.poschodí je router (Techniclolor TC7200 - je od upc) ale nemám signál na druhom poschodí. [ btw v skrinke mám ešte jeden router ( HUAWEI B260 ) ] Dalo by sa nejako (bez použitia LAN káblu) spojiť tieto dva routre bezdrôtovo? Ďakujem za odpovede

Odpovědi na otázku

Spojit je bezdratove by slo, musel bys ale ten druhy router umistit do mista, kde je signal z toho prvniho routeru. Vzhledem k tomu, ze by ten druhy router vysilal a soucasne i prijimal, byla by rychlost polovicni a vzhledem k slabsimu signalu dost pomala.Spravny postup je oba routery propojit kabelem.

Router v skrinke asi nieje to idealne riesene, ked je potrebne mat signal v celom panelaku. Priblizim to na priklade: Ak si das satelitnu antenu do pivnice, tiez toho asi moc nechytis.

Prepáč West70 ale ten router v skrinke nepoužívam

No nebo si kup opakovač... ten ti přenese signál mezi dvěma místama, kam jinak pokrytí nemáš...

viz Jenom to ne... Repeatery dělají ve wifi síti akorát bordel a zpomalí komunikaci i těch zařízení, které jsou připojeny k hlavní wifi.

To je trocha nepresne. Kazde dalsie zariadenie pripojene na AP rychlost spomali. Teda tu rychlost, ktoru vidi uzivatel ako prenosovu rychlost a za predpokladu, ze pripojene zariadenie komunikuje. Ak sa len pripoji a nekomunikuje, tak sa nic nespomaluje. A je jedno, ci je to pocitac, mobil, tablet, dalsi router v rezime klient, alebo opakovac.

Kup si jen par powerline a spoj 1 router cez lan s 2 routerom na poschodí do WANu napr. https://www.alza.cz/sitove-prvky/sitove-karty...

Pěkný krám. Zcela vyhozené peníze.