» Poradna » Počítačové sítě

WiFi direct

Dobrý den, používám tiskárnu od HP (konkrétně 4535 series).Nejsem expert přes počítače, jen běžný uživatel. Všiml jsem si, že má bezdrátová tiskárna, která byla připojena pomocí Wifi do mého routeru, měla zároveň zapnutý WiFi direct, a zobrazovala se všem v bezdrátových sítích. Výchozí heslo bylo 12345678, které jsem, bohužel, nezměnil.Zajímalo by mě, zda-li mohla být tiskárna někým využita k neoprávněnému vniknutí do sítě, a umožnit někomu např. prohlížet internet. Když jsem z PC odpojil LAN kabel od routeru, a připojil se pouze přes WiFi direct k tiskárně (která byla zároveň bezdrátově připojena do routeru), tak mi internet nešel. Pouze jsem se mohl přihlásit do webového nastavení tiskárny, kde bylo napsáno, že tiskárna je přihlášena bezdrátově v mé síti, ale heslo od sítě nikde napsáno nebylo.Mohla být tedy má síť tímto vystavena k neoprávněnému vniknutí, nebo jen přemýšlím moc paranoidně? Příště si už dám pozor, děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Přemýšlíš paranoidně.

" Když jsem z PC odpojil LAN kabel od routeru, a připojil se pouze přes WiFi direct k tiskárně (která byla zároveň bezdrátově připojena do routeru), tak mi internet nešel."Tiskarna neni router. Kdyz se pripojis pouze na ni tak muzes jen tisknout, data nikam dal neposle, nelze se pres ni pripojit do internetu.Vychozi heslo zmen a dej si jedno oroseny :DNeni zac.Pa.

A můžu se zeptat, co znamená:V síti infrastruktury použít chování 802.11b/g.Děkuji

To je kvuli kompatibilite ... Pokud se do toho nepripojujes nejakym vrakem a nebo neni extra zarusene pasmo tak neres. Wifi je zpetne kompatibilni a i na te nejnizsi rychlosti (b - 11Mbit) to tisknout bude v pohode.Uz mas to pivko v ruce? :)Neni zac.Pa.