» Poradna » Web a internet

WIFI client připojení jednoho clienta na více přistupových bodů

Dobrý den, mám 3 kus střídačů které se chovají ve wifi síti jako samostatný přístupový bod , po připojení mobilem přiřadí mobilu IP adresu atd. aplikace funguje. Pro připojení na jiny střídač se musí změnit v mobilu připojení k jiné wifi síti, každy střídač má svuj název sítě, nelze změnit nastavení. Otázka zní, existuje zařízení (client) který by se uměl připojit ke všem AP současně a přeroutroval by zařízení do lán sítě na jednotlivé IP adresy. dík za odpověď Vlastik

Odpovědi na otázku

A nebylo by lepsi misto vymysleni terminu "střídač" normalne napsat typ tech zarizeni? A taky treba napsat neco vic o konfiguraci..Kazdopadne doslova "ke vsem AP soucasne" se nic nepripoji.

Neexistuje. To by bylo úplně proti principu AP - klient.

Asi bych se koukldo navodu toho stridace a pripojit lho jako klienta k AP. Verim tomu ze ten AP mode je tam jen pro zjednoduseni prvotni konfigurace

To je dobrý nápad, poměrně dost zařízení s wifi takto funguje.

Předpokládám, že to chceš na monitoring činnosti těch střídačů (ne na nějaké internetování) a jenom chceš vidět údaje ze všech najednou.S mobilem to nelze. Můžeš ale vzít notebook a do něj připojit dva další wifi dongly (nebo mít kartu, která podporuje vícenásobné připojení). Pak každý z adaptérů připojíš k jednomu ze střídačů. Problém nastane, pokud všechny ty střídače mají stejnou IP (což je pravděpodobné, pokud jsou od stejného výrobce a v původním nastavení). V tom případě je bez možnosti upravit nastavení na střídačích do notebooku najednou nedostaneš.

Ano chsi to na monitoring střídače jsou SMP 5kW od Easun , změnit nastavení sítě v manuálu není a na internetu jsem k tomu nic nenašel , uvažoval jsem že bych je připojil přes 3 wifi clienty a IP adresy bych přeroutroval jenže jsou to vlastně 3 krabičky , bylo by to složité. Vlastik

Tak si to nedele sám, když se ti 3 klienti na kabelu nezdají a dej to firme, uvidíš kolik si řeknou za 3x klienta, 3 ethernet kabel a asi i switch před router, k tomu práce a návrh.

Nejsem solárník, takže jenom hádám, ale podle Googlu se připojuješ ne přímo ke střídači ale k WiFi modulu, který se k němu dá připojit, a který si sledované hodnoty tahá přes RS232 port - http://www.easunpower.com/uploads/soft/200727/WIFIM... nebo https://www.aliexpress.com/item/32845574731.html, takže ta síť půjde spravovat buď v přímo určené aplikaci nebo ve webovém rozhraní. Můžeš zkusit v prohlížeči zadat IP brány, jestli tam něco neběží. Když zjistíš přímo typ modulu, dohledáš pak určitě na netu i způsob, jak konfiguraci sítě změnit.

tak ono to teoreticky jde, staci jen nejaky router, co ma vice radio karet (treba Mikrotik RB493 + radia), kazde radio pripojit na "střídač"(at uz je to cokoliv) a v mikrotiku si nastavit routovani jak potrebujete...mozna by to slo resit i pomoci jen jednoho radia a vytvoreni vice "virtual AP"ale bude to slozite i drahe soucasne

Principiálne to je možné spraviť, ale zatiaľ som nevidel žiadny driver, ktorý by také niečo podporoval. To ale neznamená, že by nemuselo existovať potrebné riešenie. Je možné, že výrobca riešnie pozná.Máte niekoľko možnosti:1. Opýtate sa výrobcu striedačov, alebo2. necháte si driver naprogramovať na zakázku, alebo3. spokojíte sa s viacerými krabičkami, alebo4. nad týmto nebudete vôbec uvažovať...