» Poradna » Programy

Wifi Analyzer Chyba ?

Dobrý den,Dříve jsem používal na skenování kanálu aplikaci WiFi Analyzer stáhl jsem do mobilu, a následně se podíval jaký kanál je pro mě nejlepší...Včera jsem ale narazil na problém, aplikace ukazuje že kanály jsou velmi špatné, nevíte čím by to mohlo být ?Odkaz na aplikaci https://play.google.com/store/apps/detailsProblém http://i.imgur.com/NXIQgd8.pngCo mě ale zaráží je, že mi to skenuje i kanál č. 14 vždyť Evropa má k dispozici pouze 13 kanálu.

Odpovědi na otázku

Tak ak si nastavis mozes mat aj 15 ty kanal

Není na tom nic divného, kanály jsou prostě zarušené jinými Wi-Fi vysílači.14 kanál se používá v Japonsku, můžeš si ho v nastavení vypnout.

No myslel jsem si že 14 kanál je pro Japonsko :) Každopádně je divné, že by kanály byly takto zarušené, před cca měsícem byly všechny kanály na dobré úrovni... Nemohl by být problém někde jinde, předci se kanály nemohou do měsíce takto zarušit

Záleží především na tom, kde se nacházíš při měření, kde bydlíš. Rozdíl je, pokud máš dům někde na samotě u lesa nebo jsi v paneláku.Já v řadové zástavbě vidím v okolí cca 15 různých Wi-Fi, takže na každém kanálu kromě 14-tého mám jenom půl hvězdičky.Stačí , aby někdo v blízkém okolí spustil 2 Wi-Fi s šířkou kanálů 40MHz a máš celé pásmo 2,4GHz plné.

Hlavně nechápu, k čemu potřebuješ zrovna tuto obrazovku z WiFi analyzéru. Ta ti vůbec nic neřekne. Použij tu hlavní obrazovku s grafem.

Problem s tym skenovanim je ten, ze sa staci pohnut o par desiatok centimetrov vedla a zarusenie bude ine (vacsie alebo mensie) a to nehovoraim este o tom, ze ked to vyskusas v inom priestore (izbe), alebo vo vytahu, v suterene, v pivnici (sklepe) a podobne. Podstatne na zistovani rusenia je to, ze ked mas podozrenie, ze nejake zariadenie nefunguje dobre prave kvoli ruseniu (napr.router), tak skenovanie sieti musi byt robene na tom zariadeni a nie pomocou mobilu na uplne inom mieste.

zrovna celkem pred chvili hezke pripomenuti - https://365tipu.wordpress.com/2016/10/23/tip638-jak-zji...