» Poradna » Počítačové sítě

Wifi a win98......

Lidičky, potřebuju helpnout.Mám připojení přes Wifinu k XP-to je v pohodě.Ale potřebuju připojit taky Win 98SE k wifi.Zadal jsem ( v připojení k síti ) ip adresu, masku, bránu a DNS.Ale nic se nestalo.Popravdě s tím nemám moc zkušeností ( v XP to byla hračka, ale tady už opravdu nevím ).Předem moc díky

Odpovědi na otázku

Opravdu nikdo neví jak na to?:(

V nabídce pod nastavením TCP/IP máš nastaveno "Při přihlášení do windows" - nebo tak nějak?Zkoušel jsi pingy?Karta je správně nainstalovaná? (pokudmožno nové ovladače)?.....

To jsem zkoušel, ale pingy ne.Totiž ani nevím, co to znamená:(

Spusť příkazový řádek a napiš tam: ping (mezera) a výchozí bránu (např. 10.14.1.1) hodí to 4 pingy (laicky řečeno odezva od serveru).Měly by se zobrazit 4hodnoty v milisekundách (čím menší tím lepší) /pod 50ms je to dobrý/.Pokud se zobrazí jiné hlášky jako: "Žádná odezva" nebo tak, tak je někde problém. Laicky řečeno :)

Díky, zkusím to.

Tak jsem zkusil ping....a je to O.K.Najely mi 4 řádky a výsledek jako max, min. a atd.Ale co s tím?