» Poradna » Počítačové sítě

WiFi 5Ghz

Mapm doma dvě IP kamery, nedávno nám změnili wifi anténu a prodali nový router AirCube. Píšou že podporuje 2,4 i 5 Ghz. Ale samozřejmě IP kamery nefungují a znovu připojit přes nové wifi už nejde ani za nic. Píšou tam právě že kamera nepodporuje 5ghz a tak si říkám jestli se ten nový router na to nemusí nějak nastavit aby to podporovalo. Nebo čím jiným to může být že od s tím nový wifi už se s žádnou z kamer nepřipojim? Předtim fungovali normálně.

Odpovědi na otázku

No musíš v routeru nastavit, aby kromě 5GHz fungoval i na 2,4GHz a nastavit stejný název sítě, heslo a typ zabezpečení, jaké jsi měl původně. Potom se kamery zase připojí.

A kde konkrétně to nastavím?

Konkrétně v routeru

Nastavil jsem každý zvlášť pojmenoval a stejně se nechytám, kamera nic nedělá.

Pokud by název sítě, typ zabezpečení, šifrování i heslo byly nastavené na těch 2,4GHz opravdu zcela shodně, jako u původního routeru, tak se to musí chytit.

A v routeru jsem to teda nenastavoval, ale v aplikaci.

V jaké aplikaci?

UNMS. Problém je v tom že nevím jak nastavit jméno a heslo.

Už jsem na to přišel tak to jdu zkusit.

Poslat nekoho pro cihlu prinese toaletak ... .

Dobry den. Mam Telekom jak zistim ze my to funguje 2,4 Gh alebo 5 Gh. Gde to treba nastavit. Router je HH40 Black mobilny telefon Alcatel. Dakujem.