» Poradna » Počítačové sítě

WIFI 5 GHz připojeno bez přístupu k internetu

Máme doma tři NTB které jsou připojeny přes wifi. Jeden se bez problémů připojuje jak k 5 GHz tak 2,4 GHz síti. Dva další jsou připojeny pouze přes 2,4 GHz. Když na nich dám připojit k 5 GHz síti dojde k připojení Bez přístupu k internetu. Prosím poraďte.

Odpovědi na otázku

Jaké notebooky, jaký router, jaký poskytovatel internetu? Málo informací.

NTB připojený na obě sítě Lenovo Yoga Slim 7, zbylé dva ACER Swift 3 a Dell. Router Asus RT-AX56U. Před několika dny připojení bez problémů fungovalo na obou sítích a bylo možné mezi nima přepínat. Nic se mezi tím neměnilo. Zjistil jsem to tak, že nám na chvíli vypadla 2,4 GHz síť a chtěl jsem tedy NTB připojit k 5 GHz síti. Při připojování to hlásilo, že dochází ke konfiguraci a pak se NTB připojil bez přístupu k internetu. Po nějaké době se opět rozjela 2,4 GHz síť a na ní teď funguji. Chtěl jsem na 5 GHz síť přejít kvůli možnosti rušení jinými sítěmi v paneláku.

Má někdo nějaký tip?

Měl jsem podobný problém... stačilo přejmenovat síť. Popřípadě volat poskytovateli.

Zkuste na tom routeru vypnout standard ac/ax na 5GHz a nechat pouze 802.11n Pokud to pomůže, tak si router a notebooky nerozumí na 802.11ac/ax.Viděl jsem podobné chování na jiném routeru ASUS, který měl také umět ax.