» Poradna » Web a internet

Wifi - zamítnut přístup k síti

Čau mám problém že zničehonic se mi nejde připojit k Wifi ze žádného zařízení. Ani z mobilu ani z notebooku. Vždy to napíše byl zamítnut přístup k síti. Přitom wifi router funguje normálně. Jednou za den se to připojí ale jen na pár hodin a pak už se tam zas nedostanu. Už si fakt nevím rady.

Odpovědi na otázku

Připoj se k routeru kabelem, zkontroluj nastavení pravidel pro přístup k wifi. tohle nebude chyba nebo zarušení, ale záměr

to kde najdu to nastavení myslíš jako žemi někdo hacknul tu wifi?

Jedna z možností to je. Co jde nastavit a jak najdeš v návodu. Neomezili ti přístup rodiče?

Návod nemám, rodiče mi to fakt nenastavili nemužou se tam dostat totiž taky. To že se na tu wifi připojim je spíš nahoda než že by to bylo každy den pravidelne.Nedá se to nějak nastavit přes ovladaci panely?

Router se konfiguruje přez webové rohraní, připoj se k němu kabelem, u některých routerů to přez wifi ani nejde. Návod najdeš na stránkách výrobce v PDF, hledej podle typu a modelu.

No zkusil sem ale na webove rozhrani se prostě nedostanu zadal jsem přihlašovací udaje ale nedostanu se tam protože mi to píše že je to neautorizovane přihlášení nebo to není soukromé. Už fakt sem v koncích

Ne-soukromé spojení neřeš, to je při připojení na tvé zařízení jen kec kvůli http nebo self-signed certifikátu.Jméno a heslo může být výchozí z výroby, nebo změněné a to buď víš, nebo pomůže reset, ale tím smažeš i veškteré nastavení a někdy se tak odstřihneš od intenetu...

Reset routeru sem zkusil a nic

Tak k tomu pozvete nekoho, kdo se v sitich aspon trochu vyzna. Je dost mozne, ze ten router je zraly na vymenu. (Ale jde o to ho predcasne neodepisovat, proto nejdriv ten pokus rukama odbornika.)

Router funguje normálně jen se tam nepřipojím vyměnit fakt neptořebuje

No já bych neřekl, že router funguje normálně. Přece jenom za normální stav považuji schopnost se na něj připojit a jeho prostřednictvím komunikovat s internetem. Ale pokud jeho funkčnost ověřuješ tak, že někde bliká nějaká dioda, tak ok. Router je funkční a bliká.Nejlepší řešení bude zavolat poskytovateli internetu a požádat ho o servisní zásah. Možná bude stačit změnit konfiguraci routeru a možná bude potřeba router vyměnit. To ti ale udělá člověk, který tomu rozumí.

Z tvojich popisov dedukujem: tvoj router je tvojim providerom zablokovaný (administrácia), t.z. spoj sa s nim, nech ti umožní plný prístup k routeru. Takto totiž ON rozhoduje o tom, aké heslo bude na WiFi, aké SSID bude na WiFi - prakticky ti ON diktuje a nastavuje TVOJE zariadenie a TVOJU domácu sieť. V prípade, že by to nechcel akceptovať - tak ukonči s nim okamžite zmluvu (dôvod zásahy do tvojej domácej siete a možný odber osobných dát) a nájdi si iného poskytovateľa, ktorý sa ti NEBUDE hrabať v tvojom routeri.

Ty vado tak to je síla, nechápu proč má potřebu to dělat. Každopádně zítra to jdu vyřešit a uvidím.

Odpovedel sis sam.. jde to jen par hodin a pak se to odpoji.Takze je pravdepodobne nastavena restrikce pristupu.Neomezil ti tak otec pristup na net jen na par hodin denne, aby ses ucil?

Toto bol podla mna zamer asi si sa ty akebo niekdo hral s nastavenim ale neboj ide to vyriešit v nastaveniach

No před pár dny námv domě vyhodilo fičko a nešla nam v domě vubec elektrika tak jestli při tom se to neposralo. A kde to nastavení najdu prosím.

Tak se mě podařilo dostat do webového rozhraní routeru. Upravil jsem tam udáje wifi sítě protože byly špatné. Nicméně situace stále stejná. Co tam dál upravit?

Ještě přemýšlím jestli by nepomohla změna hesla WIFI

Keby si rozmyslal, tak napises typ Wifi routra hned v uvodnom dotaze.Tuto samozrejmu vec si nezvladol ani za dva dni.Tak nepis "Ještě přemýšlím", ne nepřemýšlíš

Comtrend VR-3031eu

Tovární nastavení a pak znova konfiguraci, je tam jednoduchá (LAN porty, O2TV, pak WiFi).

Takže obnovit výchozí nastavení a pak nastavit bezdratovou síť chápu to správně?

Ano chápeš. Otázkou zůstává, zda to zvládneš. Proč? Odpověď je jednoduchá. Řešíš 10-minutovou záležitost nastavení již 2 dny.

si první který mi dokázal skutečně poradit a neposílal mě k technikovi nebyl konkrétní

obnovil jsem tovární nastavení, nastavil LAN, bezdratovou síť ale pořád žádná změna tak teď nevím co už dělám blbě.

LAN tu je,O2TV taky a pak je nastavení bezdratove sítěhttps://www.jpeg.cz/obrazek/t9Tzu

si říkám jestlise to nekříží se zapnutou LAN4 přes kterou jsem ted na netu

A tu wifi jsi nastavil jak?

no jako tu bezdratovou síť, jinde to totiž an inastavit nešlo

Omg, posílals někam ten screenshot nastavení wifi nebo ne? Protože ten obrázek cos poslal je o ničem. Tam si jen vybíráš, jestli máš O2TV nebo ne, tedy jestli mají být vyhrazené některé porty pro O2TV (to je jiná síť) a jiné pro internet, nebo všechny. Máš O2TV? Můžeš někam nauploadovat obrázek nastavené tvé wifi?

Tak za prvé… přepni si to do pokročilých nastavení a pak vytípej všechno co se týká nastavení wifi.

A to je?Abych na něco nezapoměl jinak už sem to prošel.https://www.jpeg.cz/obrazek/t9w4c

Mám tušení že ti buď počítač, nebo ten hosting, kurví screenshoty, protože tam jsou nějaké bílé obdélníky které zakrývají zbytek informací.Informace o wifi najdeš pod záložkou Wireless.

Wi-fi přístup k síti zamítnut

Pokud jsi to heslo nerozkecal po celé škole,tak ne. Zkus dát router do výchozího nastavení. Asi jsi tam toho povrtal dost.

Obnovu továrního nastavení už sem dělal

Já myslím,že už to máme. ... Upravil jsem tam udáje wifi sítě protože byly špatné.... co jsi ještě v minulosti upravoval ?

už nic

Ahoj, pogooglil jsem si ten router a je od o2 zkus kontaktovat přímo jejich podporu, že máš takový problém pokud jsi pod o2, třeba ti i nabídnou nový router občas to dělají a zadara.... Nebo si fakt někoho pozvi, ale mám pocit, že resetem se to mělo opravit, případně zkus připojit jiný router pokud máš nebo kup nový rodiče to zacalujou jestli jim to taky nejede sem tam...

Nemůže připojení k WIFI třeba bránit zapnutý firewall?

Tak byl sem v servisu a šlo se přes muj router připojit normálně ale doma furt to samé takže asi budu muset koupit nový modem

zkus restartovat mobil a nebo uplne total vypojit wifi a zase zapojit