» Poradna » Počítačové sítě

WiFi - stejný název sítě se dvěma zařízeními

Ahoj lidi.Snad mi někdo z Vás poradí, zda jsem schopen doma uskutečnit smysluplně mou představu. Současný stav v mém rodinném domě:Mám modem s VDSL s WiFi v přízemí na jedné straně domu a WiFi router v 1 patře (kde je samozřejmě ethernetový kabel připojený na modem) na druhé straně domu. Každý z těchto dvou zařízení má svůj název Wi-Fi - mám tedy 2 sítě. Předpokládaný stav:Chtěl bych mít v celém domě pouze "jednu WiFi" se stejným názvem.Koupil jsem si tento reapeter:https://www.czc.cz/tp-link-tl-re200/163465/p... ale bohužel jsem nedosáhl kýženého výsledku.Z recenzí jsem pochopil (dnes už vím, že špatně) že repeater nesnižuje rychlost připojení při "předávání" signálu, ale bohužel jsem až po koupi zjistil, že snižuje. Když dám repeater na místo, kde bude mít dostačující signál z modemu, aby ztráta nebyla tak znatelná, nedosáhne mi signál bohužel v dostatečné míře tam, kam potřebuji.Napadlo mě využít stávající kabel napojený na modem (dnes do WiFi routeru) tak, že bych na něj připojil "nějaké zařízení", které by vysílalo stejný název sítě, se stejným heslem jako modem tak, abych měl prostě v mobilech, noteboocích a dalších koncových zařízeních uloženou pouze jednu WiFi a přitom jsem toto zařízení mohl mít na stejném místě, kde je dnes WiFi router.Existuje něco takového?Asi nemůžu na router nastavit stejný název WiFi, stejné heslo (jako na modem) a doufat, že "to bude makat". Předem díky moc za radu.

Odpovědi na otázku

Klidně můžeš na router nastavit stejný název WiFi, stejné heslo (jako na modem) a doufat, že "to bude makat".

A ještě bych ten wifi-router zapojil jako access point.Typ modemu a typ routeru jsi neuvedl . Mají stejný wifi-standard (např. 300N wifi? U rozdílných rychlostí často blbne přepínání, počítače upřednostňují ten rychlejší i za cenu mizerného signálu.

hledej v poradně, tohle je tady tak 1-2x do týdne.