Wifi - sila anteny

Je mozne zistit aku ,,antenu,, wifi ma moj notebook, nikde tuto informaciu neviem najst, existuje nejaky soft ? dik

Odpovědi na otázku

Není. Jak bys asi chtěl softwarem zjišťovat anténu

Akú má antenu tvoj NB ? Presne takú, akú ju majú stovky milionov iných NB na svete ! Lebo inak by nedostala firma certifikát na predaj v štáte!

Riesim proste, ci ziskam nieco ( lepsiu wifi ) nakupom usb adapteru a tam sa uvadza ako dost podstatny ,,udaj ,, napr. Integrovaná anténa 3 dBi alebo 5dBi bez toho aku mam ja v notase ale celkom nezistim ci si pomozem...

Vyrobci NB neuvadi.Kup USB kartu pripoj, zmer, porovnej.V pripade ze nebude vyhovovat vrat USB kartu.

Pravděpodobnost, že by měl notebook horší vestavěnou anténu, než malý "čudlík" do USB, je nepatrná. Každopádně i kdyby, tak rozdíl bude minimální. To znamená, že pokud má notebook mizerný WiFi signál, tak z USB WiFi modemu nebude výrazně lepší.

... i než třeba "tento čudlík" ? ... https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431... ...

Beru zpět, některé čudlíky můžou mít lepší anténu

....proste ak uz nieco , tak urcite s antenou o tom bola aj moja otazka, ale tak hold budem musiet kupit a vyskusat, dik za cas

Tie čudlíky majú hlavne malý vysielací výkon (hlavne na 5GHz), inak by sa roztopili. Treba to porovnať s týmto a porozmýšlať načo je tam tak obrovský chladič.https://www.asus.com/us/Networking/PCEAC68/

... tak za "přiznání" dostaneš + ...

Dík

A ty máš + za to, že jsi mě vyvedl z omylu

Tipuju ze u vetsiny laptopu bude zisk anten nekde kolem 2dBi. Vetsinou jsou ale dve. Pokud neplanujes k tomu adapteru pripojit nejakou YAGI tak asi moc zasadni rozdil nepoznas.