» Poradna » Počítačové sítě

Wifi - nejde zprovoznit 40MHz

Na jednom notebooku vytvořím wifi access point, tak je připojen nejvyšší možnou rychlostí (Krátký guard interval, 40 MHz, 2xMIMO) jest=2x150Mbps a přenos běží 17-21MB/ -tedy MCS 15., viz http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009Když to ale udělám na druhém notebooku, tak to jeden jen na 20 MHz , OSCILUJE to mezi MCS 11-14, tedy 52-130Mbps a reálná rychlost je 6-9 MBps. Proč to ten druhý notebook nezvládá? Nebo je tam nějaké skryté nastavení?

Odpovědi na otázku

Pokud to chceš zprovoznit na 2,4GHz někde jinde, než na samotě u lesa, tak je to pěkné svinstvo. Obsadíš sám samotinký prakticky celé pásmo. Na 5GHz je to v pohodě, tam jsou kanály dál.

Nastav si MCS15 fixne ak to dokazes. Nebude ti potom oscilovat.