» Poradna » Windows (a jiné OS)

Widows 10 po upgrade

Dobrý den, chci si provést upgrade win 8.1 na win 10. Vlastní upgrade je mi jasný. Zajímalo by mě však, co bude po upgrade. Jde mi o to co všechno na vlastním PC zůstane. Jde mi o již nainstalované programy a o MS Office. Budu muset vše instalovat znovu? Děkuji za jakoukoliv zprávu.

Odpovědi na otázku

Nainstalované programy vč. Office zůstanou zachovány i s licenčními klíči.

Při zahájení upgradu si zvolíš, kterou variantu chceš. Pokud vybereš "zachovat" tak ti tam vše zůstane. Nicméně zase mohou vzniknout potíže jiného druhu, takže je jistější vybrat "nezachovat nic" a udělat tím pádem čistou instalaci.To ale samozř. obnáší potom znova nainstalovat všechny programy. A nutnost si napřed zálohovat všechna osobní data.

Všechno zůstalo jak bylo.

Po instalaci či Upgradu vznikne složka Windows. old, kde jsou soubory staré instalace, odstraníš ji volbou Vyčištění disku - odstranit systémové soubory !

upgrade na nový systém sa robí výhradne formou čistej inštalácie..vyhnete sa tak mnohým problémom..samozrejme, zariadenie musí byť podporované výrobcom..takže ja osobne by som všetko inštaloval nanovo..raz za čas to nezaškodí a bude to spoľahlivé pokiaľ to urobí niekto kto samozrejme vie ako na to a čo všetko si treba pripraviť aby nezostal zaskočený

Po upgradu nastane peklo a budeš si rvát vlasy, žes nezůstal na W8.1, zůstane ti tam skoro všechno, ale bude to fungovat jen jak kdy, což bude platit především o samotných windows, pak uděláš čistou instalaci, budeš si pochvalovat jak to všechno pěkně fachčí, ale jen do té doby než přijde další velká aktualizace, která ti komplet přeinstaluje celý systém a zase ti spousta věcí přestane fungovat, pak uděláš další čistou instalaci a možná si časem zvykneš, že po každé aktualizaci windows musíš vše znovu nastavovat, případně komplet přeinstalovávat.

Prechod z Win 8.1 na Win 10 povazuji spis za downgrade nez za upgrade, ale tak kdo chce kam... :D

Windows 10 je jako kdyby se do prodeje dostaly léky z testovací laboratoře bez schválení příslušným úřadem

Jsou lidé, kterým pracuje normálně a ne na jednom PC. Pokud máš jakýkoliv problém kontaktuj ne MS, ale výrobce svého NB nebo ZD.

To jako přesedlat z nejnovější oktávky na favorit a říkat, jakou má skvělou výbavu

Nevím, ty problémy co jsem registroval já nepadají na vrub MS, ale výrobců. A HW není starost OS, to si musí řešit oni.

Favorit zlatý auto.Mám ho 20let a zatím mě dovezl kam bylo třeba.Na výbavu seru.

Tvoj dotaz ma dva aspekty:1. hardverovyStale plati, ze HW by mal dozit s OS, ktory bol aktualny v danej dobe a na ktory ho konstrukteri vyladili.Takze pred upgrade si zisti, ci vyrobca (ZD u PC, notebooku) ma na svojej stranke ovladace na Win10 (ked to samotny vyrobca vzdal, tak to nejaky driverbooster &company urcite nenahradi).2. softverovyUpgrade odporucam, LEN na uplne zdravy system (inak Ta cakaju nevyspytatelne problemy).Tu su zase dva aspekty:a/ kto ma uplne zdravy system pred upgrade? (tipujem tak 7%)b/ ako to bezny uzivatel pozna?-----------------------------------------------Odporucam navstevu stranky vyrobcu a zistenie podpory Win10Ked vyrobca podporuje Win10, tak cistu instalaciu.(pokus na upgrade mozes vykonat, ale v pripade problemov je to strata casu)