» Poradna » Ostatní

Wi-fi z přízemí do 3. patra

Dobrý den,bydlím ve třetím patře cihlového domu. Můj problém je, že přístup k internetu mám na stejném místě, ale o tři patra níže, v přízemí. Budova je historická a tudíž žádné prodloužení kabely není možné. Wi-fi modem tam je a potřeboval bych ten signál nějak prodloužit, nebo propojit, prostě aby ta wi-fi byla i na hoře, vzduchem. Ve 3. patře se da občas chytit jedna čárka, ale nedá se přes ni připojit ani na prohlížeč a není stabilní.Diky všem za odpověď.

Odpovědi na otázku

Bez šance - tak jak si to představuješ, jak sis vybájil...Pěkně natáhni drát!

Zo stejneho mista to presun dalej. Potom mas aspon sancu, ze chytis nejaky zbytok signalu a pojde to aspon rychlostou 1Mbps ak to nebude kazdu chvilu vypadavat. Mozes ale experimentovat s natocenim anten, alebo co si este nikde nepocul s odrazom signalu od steny, ktoru pokryjes hlinikovou odraznou plochou (nachadza sa v autolekarnicke).

Kéž by to fungovalo :) zkusím hned jak tam po víkendu zase budu. Myslíš, že by šel modem podložit tou hliníkovou plochou pro zesílení signálu, který by se potom odrážel nahoru? Nebo chápu princip vlnění špatně? :D jsem naprostý laik, takže se omlouvám za případný blbý dotaz.

Existuje moznost, ze ked podlozis router nejakym plechom, tak sa to zlepsi. Necakaj ovsem zazraky. Ak sa to zlepsi, tak len o maly kusok. Bez vrazania finac do techniky s neistym vysledkom je potrebne experimentovat. Bohuzial to zase zabera hodne casu. Moje wifi som vyladoval 3 mesiace, kym zacalo fungovat na 1+Rozne anteny som si vyrabal sam, nekupoval som. Naprosty laik musi experimentovat len s tym, co ma po ruke. Vysledok ti nikto nezaruci, dokonca ani vyrobca, ktory to vyraba.Pre historicke budovy bez moznosti tahania kablov existuje datovy prenos po elektrickych vodicoch 230V. Spolahlivost je asi taka ista ako wifi. Niekomu to funguje na 1+ , niekomu to nefunguje vobec a vacsine to funguje ako-tak.

Je možnost, že by se dal signál posílit wifi extenderem, který by jsi umístil tam kde je signál ještě dostačující. Nikdo ti ale nezaručí jak to bude fungovat.

Nebude, zvlášť pokud tam je WiFi sítí víc.

To je asi jediná varianta co mě napadla, ale přesně, nechce se mi vyhazovat 1000 kč, když nemám jistotu že to bude fungovat. A kvůli neznalosti této techniky nemám tušení o výsledku.

proč by v historické budově nemohlo jít natáhnout kabel? Není tam světlík se stoupačkami nebo něco podobného? Mezi trubkami se kabel schová v pohodě i když by to asi nemohlo jít oficiálně - to je spíš na dohodu v rámci družstva nebo s majitelem baráku.

Do toho přízemí to nějak přivedli. takže evidentně je možné nějaký ten drát natáhnout.V historických budovách jsou komíny. Takový stromkový komín, to je, pane, dílo. Svisle se dostaneš prakticky kamkoli.

jj, jen do toho starého komína nesmí být vyvedená plynová etážka některého z bytů..

Ta musí být v nerezu. Vedle se drát vejde. Občas se dá takovým komínem i projít.Božkov má už jen 35%, Kozácká vodka dokonce 30%. Za chvíli bude vaječňák ten nejsilnější alkohol

To máš blbé, protože WiFi se nejblběji šíří nahoru a dolů, navíc tam budou hodně silné stropy. Zapomeň na to, přes WiFi to neprostřelíš. Kabel to jistí, nějaký způsob vždycky existuje.