» Poradna » Mobily

Wi-fi transfer mezi eos a windows xp

Dobry den,koupil jsem EOS 200D, ale protoze mamWindows XP 32bit SP2,nejdou mi nainstalovat EOS Utillity.Poradte mi prosim nekdo nejaky jiny sotware, ktery by me fongoval.Dik Milos

Odpovědi na otázku

Pokud někdo provozuje starý, nepodporovaný OS, musí počítat s tím že novější programy mu tam prostě nepoběží. Takže přejít na W10, nebo koupit čtečku SD karet a obrázky přenášet pěkně postaru ...

Zkus Windows 10. Tam funguje EOS Utility bez problémů.

Ten mi na moji 10 let stary PC .Na W7 tam uz nejsou ovladace.Ctecku karet nemama jako momentalne nezamestnanej na ni ani nemam.

dvacka by se nenašla?https://www.ebay.com/itm/One-USB-2-0-Memory-Ca...

No ale ja dolary nemam.

Pro platbu na eBay fakt nepotřebuješ dolary. Jinak u nás myslím kolem stovky taky čtečku koupíš.

tu je zjevně totéž v česku za cca 32 Kč:https://www.softcom.cz/eshop/titanum-ta101b-ctec...

Tak to by ma zaujímalo na aký HW nie sú u W7 ovládače. Snáď nejde o Duron

jinak k foťáku jsi určitě dostal usb kabel a přes ten to jde taky, byť ne tak jednoduše jako přes čtečku.

Bohužel ... nepodporuje UMS. Proto ten EOS program.

to neumí PTP nebo MTP? Pamatuju se, že jsem kdysi stahoval přímo přes kabel obskurně přes cosi jako "Průvodce fotoaparátem" ve Windows.

Už si to přesně nepamatuju ... Canon má nějaký proprietární protokol, jen částečně kompatibilní. Po nějakém boji se mi podařilo ve W7 část .jpg-ů stáhnout, ale raw formát ani ťuk.

Tvrdit v dnešní době, že je někdo nezaměstnanej znamená jediné, že je línej a dělat se mu nechce. Takže buď běž hezky makat a na čtečku si vydělej nebo si pomoz sám...

Nezovšeobecňuj. Keby si mal pravdu, počet voľných miest by musel byť práve taký (alebo väčší) ako počet nezamestnaných (samoz. podľa vzdelania a miesta bydliska). Nie každý má 2 VŠ s tým, že žije v Prahe, alebo skills, o ktoré sa zamestnávatelia trhajú

Jenže ono to tak v ČR je. Zaměstnavatelé dnes vezmou prakticky kohokoliv, u koho je šance, že bude schopen práci aspoň nějak vykonávat. Často stačí jako kvalifikační předpoklad to, že dotyčný aspoň trefí do práce :D A s těmi čísly to není jak myslíš, na straně počtu nezaměstnaných jsou i ti, kteří pracovat nechtějí a nebo pracují na černo. Takže na straně nezaměstnaných nikdy nebude číslo nula.

Samozr. že sa nebavíme o (aj keď nie som rasista) romoch, ktorí nechcú pracovať za 400e, lebo od štátu dostanú 300 (druhá vec, že štát u nás dá na 6 mesiacov cca aj 118+preplatenie cesty a plus nejaké zľavy na daniach u detí či ako sa to volá), alebo o ľuďoch majúcich bohatých rodičov, príp. si privyrobia príležitostne fúškami (melouchami). Paradoxne v našej firme je asi viac romov ako "bielych"...

Jasně, to rozhodně ani zdaleka není jen o romech. Ale v populaci prostě je určité procento lidí, kteří z principu prostě pracovat nebudou, typicky např. ruzni anarchisté, squateři a jiná neomarxistická verbež. No a kromě nich ještě je poměrně hodně lidí, kteří normálně pracují, ale jsou třeba v exekuci, takže mají domluveno vyplácení na černo, aby jim na to exekutor nemohl. Ti všichni výše jmenovaní jsou započtení do čísla nezaměstnaných, takže to nikdy nemůže být nulové. Vzhledem k informacím z firem, že prakticky žádná není schopna sehnat lidi na prakticky žádné pracovní pozice je teď v ČR stav, že číslo nezaměstnanosti se limitně blíží počtu těch, co oficiálně pracovat nechtějí/nemůžou a brzy bude ještě hůř, protože i ty poslední zbytky skutečných nezaměstnaných zmizí na sezónní práce. Každopádně trvám na tom, že kdo pracovat chce, tak v dnešní době absolutně nemůže tvrdit, že nemůže najít práci, to je prostě lež a lenost.

Je síce viac možnosti ako si prácu nájsť než pred 20r, ale aj tak si nemyslím, že si prácu môže nájsť každý. Niekto nesmie pracovať v noci, ďalší je po operácii, alebo má zákaz dvíhať ťažké veci..... a už majú výber zamestnania zúžený. Plus nie každý je taký suterén, že ho potencionálny zamestnávateľ "žerie". Ani mňa priamo do firmy nevzali - pre pocit. Šiel som cez agentútu a tá vzala ihneď. Keby firma nenajímala agentúru, mal by som smolu. A toto sa mi nestalo raz. Proste narazíš na hlúpu potencionálnu nadriadenú, ktorá robí výber a máš smolu ak ju nepreválcuješ mega argumentami (ak vôbec dá najavo čo sa jej na Tebe nepáči), plus nie každý žije v Prahe, alebo lokalite, kde je veľa pr. miest. Proste nesúď všetkých ani podľa väčšiny. Raz sa pamätám, že som sa v priebehu asi 1 dňa ozval na 40 inzerátov. Ozvali sa možno dvaja, u ktorých som už pracoval a znova by ma nevzali

Kdyby nic jiného, tak může vždycky jít sednout do pokladny v supermarketu, zvlášť v Lidech je do dnes za dost nadprůměrný plat a nebo kamkoliv jako ostraha. Takových míst jsou mraky + samozřejmě i mnohem lepší pro kvalifikované. V tomhle mě prostě nepřesvědčíš, dnes práci najde každý kdo opravdu chce.

Sám by som sa bál byť za pokladňou, lebo v strese vydávať a byť ešte poháňaní netrpezlivými zákazníkmi.... Ostraha samoz. je asi pre každého. Keď sa nič nedeje, je to asi ľahké. Asi máš VŠ a skils aké nemá hocikto, takže si nájdeš prácu do týždňa. Ale viď aj iných, napr. s mizernou školou, alebo obmedzeniami

Windows 7, Windows 10 ;)

to nemůžeš použít kabel nebo usb čtečku, jako normální člověk?

To je důsledek toho, že lidi nesmyslně trvají na používání prehistorického operačního systému, který už vývojáři aplikací logicky nemůžou podporovat. Takže buď přejít na nějaký modernější OS nebo zapomenout na WiFi transfer.

Sice taky (zatím) používám Canony, ale EOS utility jsem nikdy ani nenainstaloval ... není potřeba. Ve foťáku je paměťová karta. Tu vyndáte, strčíte do čtečky a pracujete s ní jako s diskem.

Nemam ctecku a ted na ni urcite nemam!

Jasně, na foťák za 14k máš, ale 50kč na čtečku ne...

Napíš aký HW máš a možno to pôjde cez linux

Nejprve zkus doinstalovat SP3 a poté se podívej v jakém systému souborů je formátována paměťová karta a poté případně patch pro Winn XP (kvůli exFAT).

a) musíš mít SP3 (což snad není problém).b) ty EOS utility musíš mít verze 2.c) možná musíš instalovat nějaký dotnet (to si při instalaci řekne a stáhne).Proč nenainstaluješ ten Canon Zoom Browser ??? Stáhneš to přes USB.Mimochodem, s tím Canon WiFi to není až tak jednoduché.

Dik,jinak ten fotak jsem si koupil asi pred 2 mesici a to jsem jeste praci mel.A od minulyho mesice trpim akutni revmatickou artritidou,ty lemro lina.

Pracovat se ti nechce, ale v jedné debatě měnit 3 přezdívky a sám si odpovídat, to líný nejsi... Pokud jsi před dvěma měsíci měl práci a teď jsi marod, tak máš mít nemocenskou, tak nevykládej, že si nemůžeš za 100kč koupit čtečku...

Nainstaluj Zoom Browser, pak to půjde přes USB. Ten SP3 tam taky dej, to jenom prospěje. S EOS a WiFi si nedělej iluze, není to zrovna snadné rozchodit. O lemře jsem nic nepsal.

Diky,Tebe jsem nemyslel,Tys byl jeden z mala,ktery me skutecne neco poradil.Skoda ze me jeste nekdo neporadil,abych si koupil novy pc.Diky

Nikdo ti neradil, ať si koupíš nový PC, ale ať si koupíš čtečku za 100kč, možná i méně. A hlavně když chceš poradit, tak nedělat z lidí idioty měněním přezdívek a odpovídáním sám sobě. Tohle tady fakt není tolerováno...

řeč byla o čtečce za 33 Kč, což nejsou dneska myslím ani dvě piva...https://www.softcom.cz/eshop/titanum-ta101b-ctec...

Jeste, ten samostatnej SP3 se da nekde stahnout? Dik za info.

SP3 byl na webu MS ke stažení, nevím, zda se tam dá ještě "ručně" najít. Vzhledem k tomu, že Windows Update i pro WXP stále funguje, by tam měl být. Pro použití WU je třeba mít licenci - klíč, jinak to skončí "špatně". Určitě ještě leckde doma "přežívá" na disku nebo CD, na různých webech "Stahuj" asi taky (ale bez záruky). Zkus ten Zoom Browser, možná půjde i na SP2.Jinak, já mám EOS i WiFi funkční, ale strkám kartu do čtečky ...

Diky moc ,ja zkusim ten Zoom Browser a kdyz to nepujde,tak nekde zkusim ztahnout ten SP2.Dik a mej se.

Pánovi nejde gugl, alebo si taký chudobný, že ani na ten nemáš? Si ozaj lenivá lemra, ktorej sa nechce ani hľadať! https://bit.ly/2GiZPy1 a roll up: https://bit.ly/2pOR8jz

Nič v zlom, ale toto (konverzácia) sa blíži k M. Kolesovi - 1. dostal si radu zmeniť OS, ale Ty si to odmietol (ani HW si nevypísal). 2. dostal si radu zmeniť PC. Aj to odmietaš, leboí na to nemáš. 3. dostal si radu kúpiť za pár Kč čítačku kariet. Ale údajne ani na tú nemáš. Komu niet rady, toho vlákno by sa malo zamknúť. Komunikácia s Tebou ďalej nikam nevedie ak sa nenájde niekto, kto Ti ju kúpi (ešte dobre, že si o to nežiadal). Ak nemáš na čítačku kariet ani nechceš vymeniť OS, ani vypísať komponenty ani skúsiť linux, potom čo chceš? Zázračné riešenie? Ale hádam to predsa len ide cez Win XP. A kým si pracoval, na drahý foťak bolo, ale na slušný PC z bazaru za cca 5000 Kč už nie?