» Poradna » Počítačové sítě

Wi-Fi router

Dobrý den.Můžete mi poradit nějaký kvalitní Wi-Fi router ze střední třídy? Nedávno jsem přešel na 240Mb/s a přes můj starý router to už neproteče. Mám pouze dvě zařízení (PC a mobil). Na rychlosti Wi-Fi nějaké velké nároky nemám, ale chci aby ethernet z routeru do PC byl co možná nejrychlejší.Díky za případné tipy.

Odpovědi na otázku

Stačí ti normální router s Gbit portem. třeba nějakej TPlink n6xx n7xx a jeho nástupci.

ASUS - RT12E jsem sehnal za 350kč a výsledek je překvapivý , je rychlej , má docela dost možností a 2 anténky které vypadají jako že nebudou mít dostatečnej signál před barák ale opak je pravdou , chytám jí až ke kámošovi do baráku :D

Preroutrovat 240Mb/s v realnom case chce router s vykonnym procesorom a s dostatocnou RAM.Pozri si testy (WAN to LAN Throughput):http://www.smallnetbuilder.com/tools/charts/router/view.