» Poradna » Web a internet

Wi-Fi připojení omezeno UPC

Dobrej omlouvám se ale stejný problém jsem tu nikde nenašel nebo vlastně našel ale nic nefunguje. Máme internet od UPC a jelikož odešel modem do věčných lovišť máme nový a problém je s připojením notebooku s Windows 8 předtím nebyl problém teď píše připojení omezeno. Přitom na mobilu se na WiFi dostanu bez problémů přes kabel notebook taky funguje. Nevím si s tím rady. Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Odborník se podívá na 3-4 místa a obvykle problém vyřeší za chvíli. Chtělo by to vědět cos už všechno zkusil, víc podrobností a základní diagnostiku. Konfiguraci IP pro LAN a WiFi na routeru, stav a nastavení TCP/IP v4 na WiFi kartě notebooku, výsledek dotazu nslookup na jméno nějakého serveru, ping na router, na server (případně wifi, porovnej s kabelem).Může se ukázat, že je to jen chybné hlášení chyby a všechno vlastně funguje a nebo je chyba v notebooku, když telefon přez wifi funguje.

Ano Wi-Fi funguje na internet se v pohodě dostanu přes kabel také. Pokud zjišťuji závadu přes Microsoft napíše tuto závadu Systém Windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS). Vůbec nevím co a kde nastavit tak aby komunikovali děkuji za informaci.

Mimochodem nslookup DNS requested timeout pokud se snažím pingnout google.

Na routeru musi byt spravne nastavene adresy DNS serveru.Jde to nastavit na pevno i na pripojenem pocitaci / pocitacich, ale to je mene elegantni reseni. Bud tam nastavte DNS servery UPC, nebo ty googlovske 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Tak nastavit v routeru/modemu od UPC nevím nebo nebo nemám možnost DNS nastavit. A v notebooku jsem nastavil na ruční v protokolu IPv4 použít následující adresy DNS serverů a nepomohlo to. Pro seznam je prý neplatné DNS se svými schopnostmi asi nevím co s tím udělat.

Chápu správně, že jseš normálně připojen na wifi a máš tam ten žlutý trojúhelníček? Pokud ano tak na to klikni pravým a dej odstranit potíže bud je to vyřeší a nebo to napíše další info. A můžeš pokračovat tím složitějším co napsal kolega

Ano je to tak a text co vyskočil je Systém Windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS). Nevím co s tím omlouvám se za svou tupost.

zařízení od providera je tedy funkční, jak je patrné z toho, že na ostatních zařízeních wifi jede normálně.. Jestliže jsi zkoušel přeinstalovat ovladače, může být problém přímo na té fyzické wifi kartě, ke které jsou přicvaknuté dva tenké kabely.. Že by nebyl třeba jeden z nich řádně docvaknutý a je tedy jakousi záhadou uvolněný ..??? Mohlo se tak stát při přenášení, nějakým lehkým otřesem apod. Na zadní straně notebooku bývá ve většině modelech malý kryt, ten je zapotřebí odšroubovat a podívat se na tu kartu wifi..

WiFi je fyzicky v poradku tady taky zakopaný pes nebude.

Je pravdepodobné, že nový router od UPC má nastavenú WiFi na kanále 12,13 a sieťová karta NB nezvláda tieto kanály, riešením je prestaviť WiFi na niektorý z kanálov 1 - 11

Kanál je 11 takže tady problém není děkuji