» Poradna » Web a internet

[Wi-FI] Pomalý internet - Jak zrychlit?

Zdravím. Doma mám starší wi-fi router (Zcomax WA-2204A-TX) a připojení je pomalé. Wifi router je v obýváku a jsem na něj připojený z pokoje (vzdálenost cca 7-8 metrů vzdušnou čarou). Když jsou připojený přes wifi rychlost downloadu je 10-17 Mb/s a když jsem připojený přes kabel download je 32-35 Mb/s. Mám internet od UPC Fiber Power 30. Nemáte někdo nějaké rady, tipy, triky jak dosahovat nejvyšší rychlosti? Celekm mě to omezuje při stahování, nebo hraní multiplayerových her. Díky všem za rady.

Odpovědi na otázku

koupit rychlejší krám...

Křižíku, použij drát!Pokud už chceš bezdrát, tak to zkus na 5 GHz, je reálné dosáhnout vyšší rychlost.

Jestli je to jen trochu technicky proveditelné, natáhni UTP kabel a máš po starostech... alternativou je pořídit silnější anténu (jestli to ten router umožňuje), třetí v pořadí by byl nákup nového, nejlépe tříanténového, routeru...

tak jinak, chtěl bych vidět screen nastavení routeru.: wireless basic setting a wireless advanced setting.a jaký je tam firmware?

Píšeš že modem je starý. Tak si kup nový a je to! Pokud ale nechceš nebo na něj nemáš, tak si vem drát.