Wi-Fi PCI-E karta

Zdravím vespolek. Potřebuji desktop napíchnout na wi-fi. Kterou kartu byste vzali? Gigabyte nebo TP-link? Jo a ten BT tam chci.https://www.czc.cz/gigabyte-gc-wb1733d-i-bt-... https://www.czc.cz/tp-link-archer-t5e/283596... A za další. Musím to vrazit do dlouhého slotu x16. Vidí tam někdo nějaký problém?Dík za názory.

Odpovědi na otázku

Kup si WiFi modem do USB + USB prodlužovačku, ať to můžeš dát aspoň nad počítač. Není blbější místo pro WiFi příjem, než anténka trčící ze slotu vzadu v počítači.

Souhlasím ještě nejlíp pod stolem.

Asi spíš ten Gigabyte díky rychlosti a možnosti uložit anténu někam , kde je lepší signál.+cena

pridajte sem smajlika co toci hlavou doprava/dolava alebo facepalm...gigabyte ked uz musi byt a zavadzia ti ten blby kabel

Ahoj, používám kartu Gigabyte a jsem s ní spokojený. Jen upozorňuji, že pokud chceš využít i bluetooth, je jí třeba propojit s interním USB konektorem na desce.

Díky. Taky jsem vybral tu Gigabyte. Podle recenzí O. K. a má BT5. Ten TP link má BT4.2 a nikdo nic nikde nepsal ještě. Na desce bych měl mít ještě 4 volné USB konektory, tak tam bych problém neviděl...... Pro chytré nad. Nechci mít zapláclý další konektor USB na zadku skříně. Takhle se naopak dokonce jednoho USB BT přijímače zbavím.

Ano vybral jsi dobře i kvůli té anténě na káblu . Pevná anténa v zadu skříně někde u zdi je na ho.. . Já jsem bral na ali https://www.aliexpress.com/item/4000073566235.html tenkrát v akci za 18euro a jsem spokojený max.

No, ono je to celkem jedno s tou anténou. Protože to PC to stejně bude brát přes wi-fi z LTE v mobilu aka hotspot. A ten bude ležet na PC. Prostě potřebuji nouzové připojení, kdyby se něco stalo s optikou. Oni mají také své dny, že.Asi by se to dalo řešit přímo kabelem s mobilem bez té wi-fi. Ale nechce se mně s tím babrat.

Pokud je to nouzove pripojeni, tak toto neni vhodne reseni.Varianta:manualni: a) pouzij USB WiFi, ktere zastrcis do PC pokud bude treba. b) WiFi AP, ktere propojis pripojist do routeru jako jako druhou WANautomaticka: koupis LAN LTE modem/router, ktery zapojis do routeru jako druhou WAN a nastavis automaticke prepinani pri vypadku.

O. K. Nejsem síťař. Mám tu Mikrotik hAP Ac Lite.https://mikrotik.com/product/RB952Ui-5ac2nDCože s tím mám dělat?

Tak jsem se díval a samostatný LTE modem kupovat nebudu. To je finanční nonsens. Nehledě na to, že bych musel mít extra SIM. S tím telefonem je to finančně lepší.

Jak myslíš, ale USB router seženeš levně z druhé ruky a tvůj router si s ním pořadí. Otázkou je jen ta SIM.

Ked vysledok ma byt ten, ze z mobilu potrebujes dostat internet do PC, tak preco nepripojis mobil USB kablom ako modem?

Jo.

Mohl bys prosím rozlousknout anténu a dát sem její fotku? Jestli vypadá uvnitř nějak takto: https://youtu.be/JI-RWmp6t60Kvalitní antény umějí obě frekvence, značí se 2T2R.

Pred nákupom by som doporučoval preskúmať pomocou googla či to má driver k tvojmu OS a či niesú s prevádzkou pod tvojim OS nejaké podivné problémy. Zvlášť v prípade BT.

Wifi do USBčka a bluetoth taky.

Gigabyte má na sobě Intel Wireless-AC 9260 (802.11ac 2×2 MIMO, 160 MHz pásmo teoreticky 1,73 Gb/s). TP-Link vypadá podle fotky taky na nějaký Intel, asi starší 7265/8260/8265 (802.11ac 2×2 MIMO, 80 MHz pásmo teoreticky 867 Mb/s).

Pokud to mas opravdu jen kuli wifi hotspotu na telefonu, tak je to nesmyslné reseni. Telefon pripoj kavelem, alespon se ti bude dobíjet.

No nakonec to tak asi dopadne, protože moje lenost, vrtat se uvnitř PC, je po těch letech značná. Ale nevím, jestli to bude fungovat. Nikdy jsem to nezkoušel. Se na to zítra podívám.

Funguje bez problémů

Za... zapojíme, uvidíme. V životě jsem to k ničemu nepotřeboval. Ale zvažuji, že stejně koupím i tu Gigabyte a vrazím to tam. Stojí v Mironetu nějakých 750,-. A pak bych taky mohl koupit RAM do notebooku a tohle tamto... známe to.

Gigabyte ma Intel 9260 (160MHz, MuMimo, BT5.1)Ten TPlink ma Intel 7265.Pokud netrpis sentimentem k 7 let starym produktum, tak rozhodne ber ten Gigabyte.

Jak jsi osazenou kartu na TP-Linku poznal?btw: 7265 má podstatnou výhodu: podpora v mrtvých Windows 7.

No to je postřeh. Takže ta karta je taková mladá stará.

Na druhou stranu ono neni vzdy vyhoda mit nejnovejsi HW - drivery pro nektere OS jeste nemusi existovat nebo muzou mit bugy. Takze i svym zpusobem i stara karta muze mit sve vyhody...

Hledal, hledal... Ale samosebou je mozne, ze TPlink ve svych "produktech" bude ty streva nahodne menit a Intel 7265 ta meli jen v nejake prvni serii a ted tam bude treba Ralink. I tohle je riziko "kvalitnich" znacek jako je TPlink

Takže. Připojení mobilu kabelem funguje O. K. Dává to něco kolem 40 Mb/s. Dobré. Stejně ale koupím tu Gigabite kartu kvůli ergonomii. Některým děkuji za pomoc, některým ne a otázka slotu x1 - x16 bude zodpovězena zapojením. Buď to fungovat bude a nebo ne.

Karta potrebuje PCIe x1, takze ji muzes dat do jakehokoli PCIe slotu, ktery mas k dispozici vcetne slotu x16 (maximalne je to plytvani...).