» Poradna » Počítačové sítě

Wi-fi na notebooku, padá spojeni, i když signál je výborný

Zdravím, mám problém s wi-fi připojením u notebooku Acer. Je v něm integrovaná wi-fi broadcomm, jako wi-fi router, který rozvádí net z kabelového modemu používám D-link DI-524. Notebook se bez problémů připojí na síť, síla signálu je vynikající, ale zničehonic na půl minuty až minutu vypadne, pak se opět připojí, je připojen minutu až dvě a zase vypadne. Nevíte, čím to může být rušeno? Podotýkám, že notebook je umístěn přes jednu 10cm cihlovou zeď vedle v místnosti, cca 3 metry vzdušnou čarou, síla signálu stále nejlepší a i přesto to vypadává. Není zde žádný bezdrátový telefon, dokonce ani jiná wi-fi síť v dosahu. Už si nevím rady, co tomu vadí, proč to nedrží spojení, předem díky za jakékoliv tipy. Jo, jako OS je Vista Home Premium.

Odpovědi na otázku

zkus aktualizovat ovlače bezdrátové karty notesu

díky, to mě nenapadlo, zítra zkusím a dám vědět, jestli to pomohlo

tak ovladačema to nebylo, po aktualizaci (byl tam stejně ten nejnovější), problém přetrvává, věděl by ještě někdo, co s tím?

Neviem,ci mas vsetky aktualizacie na Vistu,ale jedna z nich ,cislo teraz neviem,riesila problem stability WiFi na notebookoch,najma.

Inac,co mam skusenosti s WiFi,dost casto sa stava,ze su vypadky,aj ked signal je maximalny,jednoducho tie vzdusne prenosy stoja za hovno...

A co router je v poho?? Ja dostal od jednoho provodera router, u ktereho padala wifina..(nikdy teda ale nenaskocila z5; u tebe treba muze jit k jakemusi restartovani).Horsi na tom bylo, ze mi na info lince rekli, ze je to vseobecny problem onoho modelu, a proto ho nevimeni..

Tak mám nové poznatky. Vyzkoušel jsem na síť připojit noťas s jinou wifinou, dělalo to to samé, odpojovalo se to pravidelně. Pak jsem vyloučil ještě další možnost, vyzkoušel jsem i jiný u mě doma plně funkční router a vypadávalo to též. Takže není problém ani v pc ani v routeru, ale někde ve vzduchu. Nevíte, co by takto mohlo rušit signál. Zkoušel jsem i přepínat v routeru kanály a bez úspěchu.

Tak už jsem na to asi došel. Vypnul jsem WPA zabezpečení a jede to stabilně. Jenže síť není nijak zabezpečená. V čem může být problém, že se to takto chová při WPA. Že by Vista špatně komunikovala s routerem?