» Poradna » Web a internet

Wi-Fi i LAN dohromady

Zdravím.Mám trochu složitý problém. Koupil jsem si nový notebook s Win8. Doma mám pevné PC s WinXP. V obýváku mám Wi-Fi router, kterým se připojují všechny PC (včetně pevného) k internetu.Chtěl jsem si překopírovat fotky z pevného PC do notebooku, ale přes Wi-Fi to je pomalé a nestabilní (záleží na signálu). Proto jsem pro účely kopírování propojil oba počítače síťovým kabelem, kde to běží rychle. Ale... Na PC s WinXP přestal fungovat internet, zřejmě kolidují obě sítě, PC zřejmě neví, kterým "kanálem" na internet. Jak toto ošetřit? IP adresy nekolidují, zvolil jsem pro pevné připojení ručně jiný rozsah. Na notebooku s Win8 běží vše bez problémů (internet i kopírování souborů). Díky.

Odpovědi na otázku

Kup ještě jeden kabel (otázka desetikorun) a připoj PC --> router a NTB --> router a máš to ošetřené.

No to prave nejde PC je dost daleko od routeru.

Proč nepoužiješ Dropbox nebo Skydrive,Google+ nebo nějaké podobné programy.Máš je propojené všude,kde si vzpomeneš.

Vymaž u rozhraní LAN výchozí bránu.